موضوعات
ایلام

مرغ ارزان، تولید گران

نویسنده: مریم نظری/ ایلام- خبرنگار
قیمت فروش مرغ و هزینه تولید آن در استان ایلام نسبتی با هم ندارند...
1396/08/01
قیمت فروش مرغ و هزینه تولید آن در استان ایلام نسبتی با هم ندارند.
یکی از مرغداران ایلامی در خصوص نوسان قیمت گوشت مرغ در استان به همشهری می‌گوید: بالا بودن میزان تولید گوشت مرغ با توجه به افزایش روبه رشد احداث مرغداری‌های جدید در استان سبب شده قیمت آن درمرغ فروشی‌ها به شدت پایین بیاید.
علیرضا اکبرپور ادامه داد: جلوگیری ازصدورمجوزهای جدید برای احداث مرغداری‌ها ازجمله مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از افزایش تولید مرغ است.
وی افزود: ایجاد بازارهای جدید برای صادرات گوشت مرغ در استان به کشورعراق از دیگر راهکارهای افزایش قیمت آن است.
اکبرپوربا اشاره به این‌که بدون شک ادامه این روند سبب صدمه به مرغداری استان خواهد شد گفت: امید است مسئولان استانی برای جلوگیری ازمتضررشدن بیش ازپیش مرغداران هرچه زودتر برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.
وی با بیان این‌که ازدولت می‌خواهیم بجای خرید مرغ ازخارج ازکشور برای تنظیم بازار، مرغ تولید داخل را خریداری کند، می‌گوید: دولت در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، ازتولید کنندگان داخلی حمایت کنند تا مجبوربه تعطیلی واحدهای مرغداری نباشیم.

تولید 3200تن گوشت مرغ
معاون امور دام سازمان جهادکشاورزی استان ایلام نیز دراین باره گفت: امید است با خریدی که توسط پشتیبانی امور دام استان انجام می‌شود بتوان تثبیتی در قیمت مرغ طی روزهای آتی داشته باشیم.
مجتبی شیرخانی ادامه داد: طی مهرماه سال جاری تولید گوشت مرغ در استان ۳ هزار و ۲۰۰ تن بوده که برای ۱۵۰ هزار تن از این میزان مجوز اخذ شده است و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با مرکز محدودیتی برای خرید وجود ندارد.
این مسئول با بیان این‌که در استان تولید مازاد برمصرف وجود دارد گفت: درتلاش برای ایجاد بازارهای جدید با هدف فروش مرغ تولیدی استان هستیم و مجوزهای لازم نیز در این زمینه اخذ شده است.

تلاش برای حمایت از صنعت مرغداری
وی اضافه کرد: هرتشکل ومرغداری که توانایی صادرات مرغ را داشته باشد می‌تواند به اداره کل دامپزشکی مراجعه کند تا در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.
مجتبی شیرخانی با اشاره به این‌که تلاش خواهیم کرد تا مرغداران ایلامی، ضررچندانی نکنند، اظهارمی دارد: برای حمایت از تولیدکنندگان ایلامی تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست تا صنعت مرغداری ایلام همچنان فعال باقی بماند.

خرید مرغ از مرغداران
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام گفت: مرغ‌هایی که حدود ۳ کیلوگرم وزن دارند، از قرار هر کیلو ۴۳۵۰ تومان خرید می‌شوند و این خرید به صورت ۲۰ درصد نقد خواهد بود و مابقی آن به صورت نهاده‌های دامی سالم و بهداشتی در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.
سیدمحمدتراب میری با تأکید بر این‌که مرغ‌های تولیدی درمرغداری‌های استان به صورت صد درصدی خریداری می‌شوند، اظهارکرد: این خرید مرغ‌های تولیدی درراستای حمایت ازتولیدکنندگان وبا هماهنگی اتحادیه مرغداران، پشتیبانی امور دام وسازمان جهادکشاورزی استان صورت می‌گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code