موضوعات
ایلام

مخمل سبز در انتظار پذیرایی از مهمانان سال نو

نویسنده: مریم نظری / ایلام- خبرنگار
شهرستان های سیروان و چرداول در شمال شرقی استان ایلام قرار گرفته اند و به عنوان زیباترین مناطق گردشگری استان به شمار می روند...
1395/12/16
شهرستان های سیروان و چرداول در شمال شرقی استان ایلام قرار گرفته اند و به عنوان زیباترین مناطق گردشگری استان به شمار می روند.
در زیر به تعدادی از مناطق دیدنی و تفریحگاه هایی که در شهرستان های سیروان وچراول قرار دارد، اشاره می شود.

روستای سراب کلان
این روستا از زیباترین و سرسبزترین روستاهای شهرستان سیروان است كه وجود رودخانه سیروان در آن به این زیبایی افزوده است و گردشگران نوروزی را به خود جلب می کند.

آبشار گچان
این آبشار در ابتدای جاده ایلام به سرابله در 15 کیلومتری شهرستان ایلام واقع است. منطقه گچان پوشیده از درختان زیبای بلوط است. این منطقه در کنار کوه های مانشت و قلاجه در کنار دره زیبای گچان قرار دارد که از تفرجگاه های زیبای استان به شمار می رود.

سرخ خانی
کوه سرخ خانی درناحیه چرداول و در فاصله 33 کیلومتری شمال شرقی ایلام واقع شده است که از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است.

چمن‌گیر
کوه چمن‌گیر درناحیه شیروان و درفاصله 22 کیلومتری جنوب شرقی ایلام واقع شده است. ارتفاع کوه چمن گیر 2578 متراست. این کوه سرچشمه رودخانه های گراب و چرداول است که از جنوب شرقی به کوه سیوان و از شمال غربی به کوه قلارنگ متصل می شود.  شهرستان سیروان علاوه برمناطق تفریحی طبیعی دارای مناطق تاریخی دیدنی نیزهست كه به زیبایی های این شهرستان افزوده است. درزیربه برخی ازاین آثاراشاره می شود.

شهر باستانی سیروان
این شهر در روستای سراب کلان قرار گرفته است و معماری آن به دوره ساسانی برمی گردد.

آتشکده دو طبقه
این آتشكده مربوط به دوره ساسانیان است و از آثار قدیمی منطقه به شمار می رود.

آتشکده موشکان
آتشکده موشکان از مکان های تاریخی ایلام و  در فاصله 3 کیلومتری شهر سرابله مرکز شهرستان چرداول قرار دارد که مربوط به دوران ساسانیان است. این آتشکده ازملات ساروج و سنگ ساخته شده است که درطول زمان براثر حوادث مختلف تخریب شده است و درسال 1382آتشکده مذکورتوسط اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری استان با طاق های قوسی شکل بازسازی شده است.

آثار شهر سراب كلان
آثارشهرسراب كلان شیروان به نام ماسبذان یا سیروان كه متعلق به دوره ساسانی است و در روستای سراب كلان واقع شده است. از مناطق تاریخی دیگری كه در این شهرستان ها وجود دارد می توان به تنگه قیر در چرداول و آثار تاریخی و باستانی واقع در شهر هلیلان اشاره كرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code