موضوعات
ایلام

مجتمع رفاهی ایثارگران ایلام در انتظار اعتبار

نویسنده:
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام بر تزریق اعتبار جدید برای تکمیل مجموعه رفاهی ایثار این استان تأکید کرد...
1396/07/16
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام بر تزریق اعتبار جدید برای تکمیل مجموعه رفاهی ایثار این استان تأکید کرد.
سلیمان رستمیان در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ساخت این مجتمع که تاکنون با پیشرفت 75 درصد دو فاز آن به بهره برداری رسیده بیش از 11 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی هزینه شده است.
وی ادامه داد: مرحله آخر این مجتمع شامل نما، سالن آمفی تئاتر، موزه شهدا و سوئیت‌های اقامتی است که از 4 سال گذشته تاکنون در انتظار تامین اعتبار 5 میلیارد تومانی است.
این مسئول اضافه کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده بین استانداری ایلام و این نهاد، اعتبارتکمیل این مرکزباید بصورت 50 درصد از سوی 2 طرف پرداخت می‌شد درحالی که تاکنون 80 درصد اعتبارهزینه شده از سوی بنیاد شهید تامین واستانداری به تعهد خود عمل نکرده است.
رستمیان با بیان این‌که امسال یک میلیارد تومان برای تکمیل این مجتمع از محل اعتبارهای عمرانی پیش بینی شده است، گفت: تکمیل ساخت مجتمع رفاهی، فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در مجموع به 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی گفت: این مجموعه با 14 هزارمترمربع مساحت مجهز به درمانگاه و مجتمع توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، بینایی سنجی و کمیسیون پزشکی، استخرچند منظوره ویژه جانبازان 70 درصد به بالا و ویلچری، سالن‌های ورزشی با تجهیزات کامل شامل آمادگی جسمانی، بدنسازی با تجهیزات پیشرفته، تیراندازی، سالن چند منظوره توپی، تنیس، شطرنج و سالن ورزش‌های رزمی، سالن‌های کارآفرینی و کارآموزی شامل مشاغل خانگی و همچنین کانون قرآن و اجرای فعالیت‌های قرآنی است.
مدیرکل بنیاد شهید ایلام با تأکید برتامین اعتباربرای بهره برداری این مجتمع گفت: یکی ازفضاهایی که درمرحله سوم این مجتمع قرارداشته و ضرورت آن احساس می‌شود، موزه شهداست.
به گفته وی، با توجه به این‌که آثارشهدای ایلام اکنون درمحل ساختمان اداری بنیاد شهید ایلام نگهداری و فضایی غیر استاندارد است مرحله سوم مجتمع باید هرچه سریعتر تکمیل و برای نگهداری آثار شهدا و دیگر خدمات ارایه شده به جامعه ایثارگران استان مورد بهره برداری قرار گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code