موضوعات
ایلام

ضرورت ادامه صرفه‌جویی آب در ایلام

نویسنده:
صرفه جویی در مصرف آب در استان ایلام ضروری است...
1396/07/16
صرفه جویی در مصرف آب در استان ایلام ضروری است.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان ایلام با بیان این مطلب به همشهری گفت: با افزایش گرمای شدید وبالا رفتن دمای هوا شاهد افزایش مصرف آب دراستان ایلام بودیم وبا توجه به محدودیت منابع آبی تنها راهکار عبور از این داستان صرفه‌جویی شهروندان در مصرف آب بود.
داراب بیرنوندی افزود: با افزایش مصرف آب در روزهای گرم تابستان امسال، حجم مخازن ذخیره آب در بعضی از ساعات به خصوص در پیک مصرف کاهش یافت و سبب افت فشار در برخی مناطق شهر ایلام شدکه به منظور برخورداری تمام شهروندان از آب در تمام ساعت‌های شبانه‌روز، رعایت صرفه‌جویی و پرهیز از مصارف غیر ضروری لازم بود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام اظهار كرد: با تداوم افزایش مصرف آب، افت فشار در خطوط اصلی آبرسانی ایجاد می‌شد و در پاره‌ای مواد این موضوع روند افزایشی داشت و میزان مصرف آب از تولید آن بیشتر شد وهمشهریان تنها با صرفه‌جویی و مصرف بهینه، شرکت آب و فاضلاب را در توزیع عادلانه آب یاری می‌کردند.
وی با اشاره به برخی عوامل موثر برافزایش مصرف آب افزود: افزایش نزدیک به 50 درجه‌ای دمای هوا و روشن شدن کولرهای آبی و ساخت و سازها ازعواملی بودند که درکنار رعایت نشدن روش‌های درست مصرف آب آشامیدنی توسط شهروندان سبب بروز کم آبی وافت فشار در بعضی مناطق شهری شد.
مدیرعامل آبفای استان ایلام گفت: تنظیم شناورکولرها برای جلوگیری از نشت آب، کوتاه کردن زمان انجام استحمام، حذف موارد غیرضروری مثل شستن حیاط، خودرو،کوچه و خیابان با شیلنگ آب، آبیاری درختان وفضای سبز منازل در شب یا صبح زود (بدون غرقاب کردن) از جمله توصیه‌های آبفای ایلام به شهروندان استان ایلام در کاهش مصرف آب بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code