موضوعات
ایلام

سرمایه‌گذاری جدید روی پتروشیمی ایلام

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از سرمایه گذاری جدید 3315 میلیارد ریالی در صنایع جدید وابسته به محصولات پتروشیمی ایلام خبر داد...
1396/05/11
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از سرمایه گذاری جدید 3315 میلیارد ریالی در صنایع جدید وابسته به محصولات پتروشیمی ایلام خبر داد.
یارالله نصیری در گفت و گو با همشهری اظهارکرد: طرح پلی پروپیلن شرکت پترو ایرانیان به عنوان اولین صنعت بزرگ وابسته به پتروشیمی ایلام بدون استفاده از تسهیلات و تنها از طریق آورده شخصی سهامداران وارد فاز عملیاتی شده است.
وی با بیان این‌که این طرح با همکاری و مشارکت پتروشیمی ایلام اجرا می‌شود گفت: خوراک مورد نیاز این طرح پروپیلن ازمحصولات تولیدی پتروشیمی ایلام است.
این مسئول افزود: پترو ایرانیان ظرفیت تولید سالیانه 120 هزار تن پلی پروپیلن را دارد که درمراحل بعدی به عنوان خوراک اصلی طیف زیادی ازصنایع پایین دستی مورد استفاده قرارمی گیرد.
نصیری با اشاره به آخرین وضعیت این طرح ازنظرپیشرفت خاطرنشان کرد: تمام مجوزهای لازم صادر شده است، زمین و برخی تاسیسات فراهم می‌باشد و مراحل اداری و قانونی ورود ماشین آلات خط تولید از خارج از کشور انجام شده است.
این مسئول ادامه داد: اکنون 12 کانتینرازماشین آلات خط تولید حمل و در گمرک بندر امام آماده ترخیص و ورود به محل پروژه هستند.
وی افزود: با توجه به روند عملیات کاروانگیزه خوب سرمایه گذاران در صورت فراهم شدن همه مولفه‌های تاثیرگذار، پیش بینی می‌شود که پروژه درکمتر از3 سال به بهره برداری برسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان ایلام بیان کرد: با بهره برداری ازاین پروژه بیش از84 نفربه صورت مستقیم و تعداد قابل توجهی نیز به صورت غیرمستقیم به کارگیری می‌شوند.
نصیری ابراز امیدواری کرد: در صورت همراهی و حمایت همه عوامل تاثیر گذار برای شکل گیری کامل مجتمع پتروشیمی ایلام، شکی نیست در آینده نزدیک شاهد احداث صنایع وابسته دیگری در منطقه خواهیم بود که باعث شکوفایی و رونق اقتصادی استان می‌شوند.
وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و عقد قرارداد پژوهشی با دانشگاه ایلام هم اکنون بررسی اولیه طرح‌های وابسته به محصولات پتروشیمی در دست مطالعه بوده و تا پایان شهریورماه به اتمام می‌رسد که بسیارخوشبین هستیم درطی چند سال آتی شاهد رشد سرمایه گذاری‌های بیشتر و احداث واحدهای متعدد وابسته به این صنعت در استان باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code