موضوعات
ایلام

ساخت و ساز فرهنگی در ایلام

نویسنده: مریم نظری/ ایلام- خبرنگار
ایلام در فقر اماکن فرهنگی از بسیاری از رویدادها و اتفاقات موثر فرهنگی دور است...
1396/09/11
ایلام در فقر اماکن فرهنگی از بسیاری از رویدادها و اتفاقات موثر فرهنگی دور است.
به گزارش همشهری، طی روزهای گذشته مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ایلام سفر کرد و از سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی برای احداث تالار هنری دراین استان خبر داد.
مسعود معماردر دیدار با مسئولان دستگاه‌های فرهنگی استان ایلام اظهار کرد: این مجموعه طوری ساخته خواهد شد که امکان برگزاری تمامی برنامه‌های فرهنگی- هنری در این تالار میسر باشد.
وی ادامه داد: قراراست این مجموعه در زمینی به مساحت ۷ هزارمترمربع و ظرف مدت ۳ سال احداث شود.
 مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمبود فضاهای فرهنگی در استان ایلام را یکی از اصلی ترین معضلات و خواسته‌های اهالی فرهنگ این استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با ساخت این مجموعه شاهد تحرک قابل توجهی در اجرای برنامه‌های هنری و فرهنگی در ایلام باشیم.

تکمیل آمفی تئاتر
معمار همچنین از تکمیل آمفی تئاتر شهرستان دره شهر تا دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: این مرکز ظرفیت پذیرش ۲۵۰ نفر را دارد و از نظرامکانات نورپردازی و صوتی و تصویری به جدیدترین امکانات روز مجهز شده است.
مدیر کل دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برنامه ریزی این وزارتخانه برای احداث ٤٩ طرح بزرگ فرهنگی در استان‌های مختلف کشور خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل تالار مرکزی، کتابخانه عمومی، موزه هنرهای معاصر و مجتمع فرهنگی، هنری است.

دومین مجتمع فرهنگی ایلام
مدیر کل دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دومین مجتمع فرهنگی هنری با عنوان تالار مرکزی در شهر ایلام به عنوان مرکز استان احداث می‌شود که این مجتمع در زمینی به گستره 7 هزار متر مربع اهدایی استانداری ایلام با زیربنای ١٢ هزار متر مربع مجهز به سالن موسیقی، تئاتر، گالری و کلاس انجمن‌ها است.
وی با بیان اینکه برای طراحی این مجتمع در سال جاری 300 میلیون تومان اعتبار اختصاص می‌یابد، گفت: اعتبار ساخت این مجتمع به میزان قابل توجهی از محل اعتبارهای سال ٩٧ به این استان اختصاص می‌یابد.
معمار اختصاص 300 میلیون تومان برای تجهیز مجتمع فرهنگی- هنری سرابله را از دیگر برنامه‌های وزارت ارشاد در حمایت از طرح‌های عمرانی فرهنگی این استان برشمرد.
وی همچنین با اشاره به ساخت پارک بلوط شهر ایلام گفت: در این پارک سالنی با ظرفیت هزار نفر احداث و اعتبار تجهیزات آن توسط وزارت ارشاد تامین خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code