موضوعات
ایلام

ساخت و سازهای ورزشی در دهلران

نویسنده: مریم نظری /ایلام-خبرنگار
3 میلیارد تومان برای سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های ورزشی در دهلران اختصاص یافته است...
1396/09/12
 3 میلیارد تومان برای سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های ورزشی در دهلران اختصاص یافته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در گفت وگو با همشهری اظهار کرد: این اعتبار از محل منابع ملی و استانی تأمین و با توجه به ظرفیت‌های ورزشی شهرستان درعرصه‌های مختلف بکارگیری می‌شود.
بهروز حیدرزاده افزود: 600 میلیون تومان از این مبلغ برای تکمیل سالن ورزشی عین خوش است که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام یادآور شد: همچنین 400 میلیون تومان نیز برای رفع مشکلات سالن 2 هزار و 500 نفره شرهانی هزینه می‌شود.

احداث زمین چمن دهلران
حیدرزاده از هزینه 300 میلیون تومانی برای احداث زمین چمن دهلران و پیست آن خبر داد و گفت: برای تکمیل سالن ورزشی روستای بردی با 20 درصد پیشرفت 700 میلیون تومان پیش بینی شده است.
وی از اعتبار 250 میلیون تومانی برای احداث سالن ورزشی وحدت خبر داد و اضافه کرد: همچنین برای ایجاد سالن ورزشی موسیان نیز 700 میلیون تومان از اعتبارات ملی لحاظ شده اما با توجه به تغییر در این اعتبارات نیازمند پیگیری جدی است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: برای استاندارد سازی سالن‌های ورزشی نیز اعتباراتی از محل منابع نفت و گاز در نظر گرفته شده است.
حیدرزاده راه اندازی نمایندگی ورزش زرین آباد را از مطالبات ورزشکاران منطقه ذکر کرد و افزود: این مهم برای رفع مشکلات ورزشکاران منطقه اجرایی شد.

تصویب قانون استفاده از ارزش افزوده
نماینده حوزه جنوبی استان ایلام درمجلس شورای اسلامی نیزبا اشاره به تصویب قانون استفاده از ارزش افزوده برای ورزش گفت: 1200 میلیارد تومان از این محل برای ورزش استفاده می‌شود که تاثیرات خوبی در این حوزه دارد.
شادمهر کاظم زاده توجه به ورزش بانوان و بیمه مربیان ورزشی را مورد تاکید قرار داد و افزود: تجلیل از هیات‌های ورزشی و مدال آوران ملی و استانی از دیگر موضاعاتی است که باید انجام شود.

لزوم توجه بیشتر مسئولین
فرماندار دهلران نیز با اشاره به استعداهای ورزشی شهرستان گفت: درخشش ورزشکاران دهلرانی در عرصه‌های ملی و بین المللی بسیار خوب بوده و برای تقویت این رویه نیازمند توجه بیشتر مسئولان امر هستیم.
سید حسینعلی موسوی افزود: توجه به ورزش شهرستان و رفع دغدغه ورزشکاران و هیات‌های ورزشی نقش مهمی در توسعه ورزش شهرستان دارد.

هزینه‌های اماکن ورزشی
مدیر اداره ورزش و جوانان دهلران نیز گفت: 35 هیات ورزشی با 3 هزار ورزشکار سازمان یافته در شهرستان فعال هستند.
امیر دانیالی با اشاره به سرانه 82 سانتیمتری ورزش برای هر نفر در این شهرستان افزود: 15 مکان ورزشی سرپوشیده و روباز در شهرستان نیازمند تعمیر و مرمت هستند.
مدیر اداره ورزش و جوانان دهلران 122 قهرمان استانی، 45 قهرمان کشوری، 54 مربی فعال، 36 داور و پنج نفر دعوت شده به تیم ملی را از دیگر افتخارات ورزشی دهلران در سال جاری برشمرد.
دانیالی بازسازی استادیوم چمن دهلران و احداث سالن ورزشی میمه را از دیگر اقدامات ذکر کرد و افزود: سالن ورزشی عین خوش با 70 درصد پیشرفت نیازمند تأمین اعتبار برای تکمیل شدن است.
وی توجه به اعتبارات شهرستان با توجه به استعدادهای ورزشی یادآور شد و گفت: تأمین هزینه‌های بالای آب و برق اماکن ورزشی از دیگر درخواست‌هاست که امیدواریم مورد توجه قرار گیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code