موضوعات
ایلام

ساخت بزرگ‌ترین گلخانه ایلام در هلیلان

نویسنده:
عملیات اجرایی بزرگترین طرح تولید محصولات گلخانه ای استان ایلام در منطقه هلیلان آغاز شد. عملیات اجرایی اولین و بزرگ‌ترین طرح تولید محصولات گلخانه ایی استان ایلام در آیینی با حضور استاندار ایلام، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی در منطقه محروم هلیلان در شهرستان چرداول آغاز شد.
1396/05/09
به گزارش ایرنا، این طرح در زمینی به مساحت 15 هکتار احداث می‌شود که فضای گلخانه ای آن 5/10 هکتار است و امکان استقرار 21 واحد تولیدی در قطعات 5 هزار متری در آن فراهم می‌شود.
برای اجرای این طرح بزرگ کشاورزی استان ایلام که با مشارکت یک شرکت هلندی با استفاده از به‌روزترین تجهیزات و امکانات ساخته می‌شود، 272 میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد که 192 میلیارد ریال آن تسهیلاتی است که بانک کشاورزی آن را تامین و پرداخت می‌کند.
مدت اجرای این طرح 15 ماه در نظر گرفته شده و برای 90 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
در این مجتمع گلخانه ای کشت و تولید محصولاتی از جمله گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان و خیار پیش بینی شده و سالانه 7 هزار تن از این محصولات تولید و روانه بازار مصرف می‌شود. وزارت جهاد کشاورزی با هدف کاهش مصرف آب، افزایش راندمان تولید و تولید محصولات بیشتر، ایجاد و احداث طرح‌های تولید محصولات گلخانه ایی را در کشور به عنوان رویکرد اصلی خود در دستور کار قرار داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code