موضوعات
ایلام

دشت عباس زنده می‌شود

نویسنده:
با اختصاص اعتبار، طرح احیای 550 هزار هکتار زمین‌های دشت عباس اجرا می شود...
1396/06/13
 با اختصاص اعتبار، طرح احیای 550 هزار هکتار زمین‌های دشت عباس اجرا می شود.
رییس سازمان جهاد كشاورزی ایلام به همشهری گفت: جهاد کشاورزی درحال اجرای پروژه‌های اقتصادی ازمحل اعتبارات ملی است و درصورت وصل شدن این پروژه‌ها به اعتبارات ملی، طرح احیای 550 هزارهکتارزمین‌های دشت عباس وسامانه گرمسیری ساماندهی شده وسبب فرصت اشتغال و تولید ثروت در این منطقه می‌شود.
محمدتراب میری افزود: 3 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان سیروان نیز تحت تاثیرآبیاری تحت فشار به زمین‌های آبی تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین 3 هزار و 500 هکتار در هلیلان و در شهرستان بدره 600 هکتار در تلخاب و هزار هکتار در ولی عصر این شهرستان ساماندهی می‌شود
میری اظهار كرد: در سالجاری 200 هزار تن گندم در استان برداشت شد که 260 میلیارد تومان از محل فروش گندم برای کشاورزان استان درآمد به همراه داشته است.
وی افزود: 15 میلیارد ریال از فروش کلزا و 20 میلیارد ریال از فروش ذرت درآمد حاصل شده که با تحقق این پروژه‌ها شاهد تحولات عظیم در بخش کشاورزی استان و تولید ثروت برای کشاورزان شاهد خواهیم بود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر نیز گفت: در سال زراعی جاری ٨٠ هکتار از اراضی حاصلخیز کشاورزی شهرستان دره شهر به زیر کشت دانه روغنی کنجد رفته است که پیش بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت مقدار ٩۶ تن دانه روغنی کنجد تولید و برداشت شود.
طیار فیلی عمده مناطق غالب کشت کنجد را روستاهای مهدی آباد، بهشت آباد، روستاهای حوزه چمکلان، قلعه تسمه عنوان کرد و گفت: ١۶٠ بهره بردار کشاورز به کشت و تولید این محصول مشغولند.
وی ازجمله خدمات ارائه شده به کشاورزان کنجد کار این شهرستان را تهیه بموقع نهاده‌های کشاورزی و بهره‌مندی آنان از توصیه‌های بموقع و خوب کارشناسان ومروجان کشاورزی و برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی عنوان کرد.
فیلی اظهاركرد: استفاده ازدانه روغنی کنجد سطح کلسترول خون را پایین ترمی آورد، به پیشگیری از دیابت کمک می‌کند، باعث افزایش سلامت قلب می‌شود و ازسرطان وچین وچروک صورت پیشگیری می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code