موضوعات
ایلام

درک؛ بهشت‌آفرودبازها

نویسنده: مهدیه معصومی خبرنگاراستان‌ها
فرهاد شاکری یک آفرودباز است که وقتی نام درک به گوشش خورد امانش بریده و راهی این سرزمین ناشناخته شد. ورزشکاری که در توصیف درک می‌گوید اینجا بهشت ناشناخته ایران است. در گفت‌وگو با این ورزشکار تهرانی او درباره زیبایی‌های درک و بسترهای خوب توسعه رشته ورزشی آفرود در این روستا برایمان می‌گوید....
1396/08/27
فرهاد شاکری یک آفرودباز است که وقتی نام درک به گوشش خورد امانش بریده و راهی این سرزمین ناشناخته شد. ورزشکاری که در توصیف درک می‌گوید اینجا بهشت ناشناخته ایران است. در گفت‌وگو با این ورزشکار تهرانی او درباره زیبایی‌های درک و بسترهای خوب توسعه رشته ورزشی آفرود در این روستا برایمان می‌گوید.
  • چه شد که راهی درک شدید؟
آفرودبازها عاشق سرزمین‌های شنی و بکرند. وقتی درباره درک شنیدم و شرایطش را فهمیدم امان ندادم و با یکی از دوستانم راهی روستا شدیم. واقعا معرکه بود و باورم نمی‌شد چنین امکانی برای توسعه این ورزش در ایران داشته باشیم.
  • چه نکته‌ای در درک بیشتر از هرچیز توجه شما را به خودش جلب کرد؟
میزان حساسیت اهالی روستا به پاکیزگی آن. جالب بود وقتی بنری را در ساحل دیدیم که مردم روی آن ازگردشگران خواسته بودند در ازای هر بسته زباله حاضرند دو هزار تومان به گردشگران پرداخت کنند! این حرکت مردمی آن هم در میان مردم روستایی برایم در نوع خودش بی‌نظیر بود.
  • فکر می‌کنید درک می‌تواند مرکز توسعه ورزش آفرود باشد؟
به نظر من این منطقه می‌تواند شاهد برگزاری مسابقات بین‌المللی در این رشته باشد. جایی که می‌تواند در سایه حضور ورزشکاران داخلی و خارجی روی دیگر زندگی را به خود ببیند. چون توسعه این ورزش و برگزاری مسابقات بین‌المللی در آن باعث می‌شود که اهالی بومی منطقه به درآمدزایی قابل توجهی دست پیدا کنند. زیبایی‌های بکر و دست نخورده درک را باید همه ایرانی‌ها ببینند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code