موضوعات
ایلام

حمایت از کشت پسته و زعفران در بدره

نویسنده:
از کشت زعفران و پسته در شهرستان بدره از توابع استان ایلام حمایت می‌شود...
1396/07/11
 از کشت زعفران  و پسته در شهرستان بدره از توابع استان ایلام حمایت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی بدره از توابع استان ایلام با اعلام این خبر به مهر گفت: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و همچنین ارزش افزوده بالا در کشت برخی اقلام کشاورزی در بخش باغبانی شهرستان بدره موضوع حمایت از کشاورزان و توسعه و ترویج کاشت 2 گونه زعفران و پسته عملیاتی شده است.
اصغر باباخانی افزود: یک هکتار از باغ‌های پسته این شهرستان تاکنون به باردهی رسیده است و کشت زعفران در 2 هکتار از زمین‌های بخش هندمینی و مرکزی انجام شده است.
مدیرجهاد کشاورزی بدره به کشت پیاز زعفران در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: کشت پیاز زعفران با درنظرگرفتن شرایط مناطق مختلف از مرداد تا مهرماه انجام می‌شود و با توجه به این‌که این پیاز در شرایط مناسب تا 10سال نیزمی تواند محصول دهد، نیازی به تجدید کشت در سال‌های بعدی نخواهد داشت.
باباخانی تأکید کرد: این گیاه در مناطقی که دارای تابستان گرم و خشک و پاییز و زمستان‌های نسبتا ملایم باشد به خوبی رشد می‌کند.
وی با اعلام آمادگی برای حمایت از کشاورزان زعفران کار اضافه کرد: بهره بردارانی که دارای منابع مناسب تولید یعنی آب و خاک هستند از طریق تسهیلات ارزان قیمت با نرخ 10 درصد و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا سقف 15 میلیون تومان به ازای هر هکتار، مورد حمایت قرار می‌گیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code