موضوعات
ایلام

حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی در ایلام

نویسنده:
استاندارایلام ازآغازعملیات احداث مرکزجامع آسیب دیدگان اجتماعی در این استان خبرداد...
1396/08/24
استاندارایلام ازآغازعملیات احداث مرکزجامع آسیب دیدگان اجتماعی در این استان خبرداد.
به گزارش همشهری قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کل کشور اعتبار ساخت این مرکز را1/8 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: استانداری برای تجهیز این مرکز همکاری لازم را خواهد داشت.
استاندار ایلام با اشاره به پشت نوبت بودن 3 هزار مددجوی بهزیستی ایلام برای حمایت گفت: اگرچه بهزیستی کشور قول مساعد برای پوشش خانوارهای دارای 2 معلول به بالا را داده ولی مابقی مددجویان از کمک‌ها و حمایت‌های موردی تا زمان زیرپوشش قرار گرفتن برخوردار می‌شوند.
سلیمانی دشتکی با اشاره به مشکلات اقتصادی و فقر و بیکاری استان افزود: این در حالی است که ایلام 11 درصد ذخایر گاز و 4 درصد ذخایر نفت کشور را داراست.
رئیس سازمان بهزیستی کل کشور هم دراین دیدارگفت: تمامی خانواده‌های ایلامی که 2 معلول به بالا دارند، از طریق بهزیستی صاحب مسکن خواهند شد.
انوشیروان محسنی بندپی ادامه داد: همچنین جهیزیه 700 مددجوی بهزیستی استان ایلام که پشت نوبت دریافت این کمک هزینه هستند تا خردادماه 97 تأمین خواهد شد.
وی کمک 100 میلیون تومانی برای تجهیز مهدهای کودک روستاهای با جمعیت 300 خانوار به بالای استان ایلام را از دیگر حمایت‌های بهزیستی کشور از استان ایلام برشمرد.
محسنی بندپی یادآور شد: همچنین با هدف کاهش نرخ طلاق و استحکام خانواده‌ها با اجباری شدن آموزش‌های پیش از ازدواج در استان ایلام 50 درصد هزینه ارائه این آموزش‌ها از طریق بهزیستی تأمین و مابقی را زوج‌ها باید پرداخت کنند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: در صورتی که زوج‌ها مددجوی بهزیستی باشند این هزینه از سوی بهزیستی تقبل و برای آنها بصورت رایگان خواهد بود.
محسنی بندپی همچنین حمایت بهزیستی کشور برای انجام آزمایش‌های ژنتیک در استان ایلام و حمایت مالی برای پوشش هرچه بیشتر طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام را از دیگر حمایت‌های بهزیستی کشور برای استان ایلام عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تنبلی چشم مهم‌ترین عامل کم بینایی و نابینایی افراد زیر 20 سال است، افزود: پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان ایلام 85 درصد است که با حمایت مالی این سازمان به بالای 95 درصد در سال جاری خواهد رسید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code