موضوعات
ایلام

تولید عسل در ملکشاهی

نویسنده:
با توجه به شرایط نامناسب بارندگی فصل بهار در این شهرستان امسال با 40 درصد کاهش تولید روبه‌رو خواهیم بود و پیش بینی می‌شود 60 تن عسل برداشت و تولید شود...
1396/05/16
 با توجه به شرایط نامناسب بارندگی فصل بهار در این شهرستان امسال با 40 درصد کاهش تولید روبه‌رو خواهیم بود و پیش بینی می‌شود 60 تن عسل برداشت و تولید شود.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ملکشاهی با اعلام این که بخش عمده‌ای از عسل کشور از کندوهای شهرستان ملکشاهی در استان ایلام تامین می‌شود به همشهری گفت: بیش از 60 تن عسل به ارزش اقتصادی 40 میلیارد ریال امسال در این شهرستان برداشت و روانه بازارمصرف می‌شود.
حیدر علی حسینی اظهارکرد: شهرستان ملکشاهی با وجود اقلیم چهار فصل و مناسب یکی از قطب‌های تولید عسل مرغوب در استان است که هر سال به میزان برداشت و تولید عسل در این شهرستان افزوده می‌شود. وی عنوان کرد: بیش از 9 هزار کلونی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد که در صورت شرایط جوی مناسب و بارندگی از این میزان می‌توان تا سقف 90 تن نیز برداشت کرد.
وی گفت: بیش از 200 نفر به طور مستقیم در این شهرستان به تولید عسل فعالیت دارند که با توجه به ظرفیت بالای سرمایه گذاری در این حوزه می‌تواند تا چند برابر این تعداد نیز زمینه کسب و کار مناسب داشته باشد.
علی حسینی اظهارکرد: یکی از برنامه‌های آموزشی به زنبورداران در سال جاری تولید ژل رویال ازعسل است که به لحاظ اقتصادی دارای بازدهی چند برابرخواهد بود.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ملکشاهی گفت: یکی ازمشکلات تولید عسل در این شهرستان نبود صنایع بسته بندی است و ما از سرمایه‌گذاری در این بخش با ارائه تسهیلات با بهره پایین حمایت می‌کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code