موضوعات
ایلام

تقویت زیرساخت‌های ایلام

نویسنده:
زیرساخت‌های ایلام برای مواجهه با هر شرایط آب وهوایی باید تقویت شوند...
1396/07/11
زیرساخت‌های ایلام برای مواجهه با هر شرایط آب وهوایی باید تقویت شوند.
معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری ایلام با بیان این مطلب به ایرنا گفت: همه دستگاه‌ها باید نظرهای کارشناسی، آسیب شناسی دوره‌های گذشته و احصای مناقصات خود را دراختیار دبیرخانه مدیریت بحران قرار داده تا از آسیب رسیدن به زیرساخت‌ها جلوگیری شود.
علی اکرم رضاپسند افزود: شهر ایلام به عنوان یک کانون مستعد بحران باید مورد توجه ویژه قرارگیرد زیرا بحران سال‌های گذشته از جمله سیل بدلیل ناآمادگی دستگاه‌ها بخصوص مدیریت شهری خسارت جبران ناپذیری به زیرساخت‌ها وارد کرد.
وی ادامه داد: تهدید بحران برحوزه شهری درایلام وجود دارد و هنوز موفق به ترمیم وجبران بخشی ازخسارت‌های زیرساختی سال‌های گذشته نشدیم ومسئولان باید با شناسایی زیرساخت‌های مشکل دار این کمبودها ونقاط ضعف را برطرف کنند.
رضا پسند با بیان این‌که شهرداری تمهیدات لازم برای لایروبی مسیل‌ها، کانال‌ها وجداول را در دستورکارقراردهند، گفت: دراین زمینه باید اقدامات وتمهیدات لازم برای پاکسازی شهرازکارگاه‌های عمرانی که باعث سرریز نخاله‌ها و مصالح ساخت و ساز پل‌ها به آبراهه‌ها وسیل بندها شده و باعث بروز بحران هستند اندیشیده شود.
وی تأکید کرد: شهرداری و اداره راه و شهرسازی باید این موضوع را در دستور کار قرار داده و برای اتمام این پروژه‌ها در یک بازه زمانی معین اقدام کنند.
معاون عمرانی وبرنامه‌ریزی فرمانداری ایلام همچنین در خصوص راه‌های ارتباطی روستایی و عشایری گفت: مرمت و بهسازی راه‌های روستایی و عشایری و پاکسازی حوزه بالادستی آبریز سد ایلام باید در دستور کار قرار گیرد و مدیران باید با بازدید از مناطق بحران خیز این مناطق را شناسایی و راهکارهای عملیاتی ارائه و پاکسازی مسیلها ی رودخانه‌ها در دستور کار قرار دهند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code