موضوعات
ایلام

تغییرات محیطی در جاده ترشابه

نویسنده:
فرماندار ملکشاهی بر تسریع در اتمام پروژه تغییر محیطی گردنه ترشابه در مسیر ملکشاهی به مهران تأکید کرد...
1396/07/18
فرماندار ملکشاهی بر تسریع در اتمام پروژه تغییر محیطی گردنه ترشابه در مسیر ملکشاهی به مهران تأکید کرد.
اسد قاسمی به همشهری گفت: این پروژه تاکنون 90 درصد پیشرفت داشته است.
وی اظهار کرد: پروژه تغییر محیطی گردنه ترشابه به طول4/5کیلومتر و با اعتبار اولیه 7 میلیارد تومان از اواخر سال گذشته شروع شد و تاکنون پیشرفت مناسبی داشته است.
قاسمی افزود: نقاط صعب العبور، حادثه خیز و پیچ‌های خطرناک این گردنه به طورکامل حذف شده و کمتر ازیک کیلومتر باقیمانده آن نیز در دست اقدام است.
فرماندار ملکشاهی با بیان این‌که این مسیر هنوز آماده آسفالت نشده است، تأکید کرد: با توجه به حذف نقاط حادثه خیز که صورت گرفته این مسیر اکنون زیر بار ترافیکی قرار گرفته است. قاسمی یادآور شد: تاکنون برای اصلاح و جاده سازی این گردنه 9 دهنه پل طاقی و دالی و یک میلیون مترمکعب خاکریزی صورت گرفته است. وی همچنین به ایمن سازی محورملکشاهی به ایلام و ملکشاهی به مهران اشاره و اضافه کرد: 60 کیلومتر از این مسیرها به وسیله ایجاد خاکریز و شانه سازی و گارد ریل ایمن سازی شده است. ملکشاهی با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر تردد زائران عتبات عالیات از چند سال گذشته با ورود حجم عظیم زائران اربعین حسینی به استان توانسته است به عنوان محور دوم و موازی نقش تعیین کننده در تسهیل ترافیکی تردد میلیونی زائران اربعین به مرز مهران ایفا کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code