موضوعات
ایلام

تخلیه مدارس زلزله زده

نویسنده:
بر اثر زلزله اخیر 4 مدرسه در ایلام که با بررسی کارشناسان دچار آسیب سازه‌ای شده بودند، تخلیه شدند...
1396/09/01
بر اثر زلزله اخیر 4 مدرسه در ایلام که با بررسی کارشناسان دچار آسیب سازه‌ای شده بودند، تخلیه شدند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ایلام با اعلام این خبر به پانا گفت: با توجه به اینکه تعدادی از مدارس شهرستان ایلام فرسوده هستند زلزله هفته گذشته به تعدادی از آنها آسیب جدی وارد کرده است.
جاسم ولدبیگی اظهار کرد: با توجه به اینکه ایمنی دانش آموزان دغدغه اصلی این اداره است بنا به تشخیص کارشناسان این مدارس برای ادامه تحصیل دانش آموزان ایمن نبوده و تصمیم بر جابجایی آنها گرفته شد.
وی اضافه کرد: به همین منظور برای برای جلوگیری از اخلال در روند آموزشی این مدارس 3 فضا در شهر ایلام و یک مدرسه در روستای پاکل که بر اثر زلزله دچار آسیب جدی شده بودند تخلیه و به مدارس دیگر منتقل شدند.
ولدبیگی در خصوص مدرسه روستای پاکل گفت: با مشارکت شبکه بهداشت این روستا مکانی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت تا دانش آموزان این مدرسه تا پایان سال تحصیلی جاری در آن تحصیل کنند.
وی همچنین در خصوص سه مدرسه شهر ایلام نیز گفت: یکی از این مداس هنرستان پسرانه آیت الله بروجردی است که به هنرستان شهدای بسیج منتقل و همه دانش آموزان این 2 مدرسه به دلیل تعداد پایین آنها ادغام و در یک نوبت ثابت صبح تحصیل می‌کنند. ولد بیگی بیان کرد: مدرسه ابتدایی دخترانه ربابه کمالی شهر ایلام نیز به نوبت مخالف دبیرستان حضرت زینب (س) منتقل و بصورت چرخشی فعالیت خواهد داشت.
وی ادامه داد: مدرسه راهنمایی سه کلاسه دخترانه اسما نیز به مدرسه ابتدایی نرگس منتقل شد تا بصورت همزمان فعالیت داشته باشند.
این مسئول گفت: انتقال و ادغام این مدارس تنها تا پایان سال تحصیلی جاری بوده و اعضای ستاد بحران استان و معاون مدیریت بحران کشور نیز از این مدارس بازدید می‌کنند تا با اختصاص اعتبار در حداقل زمان این مدارس مقاوم سازی شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code