موضوعات
ایلام

بهسازی مسیر ایلام – ایوان

نویسنده:
مسیرمواصلاتی ایلام به ایوان با اجرای مراحل بهسازی به جاده‌ای ایمن بدل می‌شود...
1396/06/27
مسیرمواصلاتی ایلام به ایوان با اجرای مراحل بهسازی به جاده‌ای ایمن بدل می‌شود.
فرمانده پلیس راه استان در این باره گفت: چون مسیر مواصلاتی ایلام به ایوان دارای پیچ و قوس است شاهد وقوع تصادفات در این مسیر به صورت رخ به رخ هستیم.
سرهنگ رضا همتی‌زاده در گفت و گو با همشهری ادامه داد: همچنین عرض کم جاده و نبود علائم و خط کشی نامناسب در این محور وقوع تصادفاتی را درپی داشته است که باید برای جلوگیری از وقوع بیشتر تصادفات این مشکلات برطرف شود.


بهسازی جاده

فرماندار ایوان هم دراین باره گفت: دربحث دو بانده کردن مسیر ایلام به سمت تونل قلاجه که امید است طی اربعین امسال به بهره برداری برسد سه مقطع اعتبار مصوب شده است.
احسان اکبری اظهارکرد: یکی ازمسیرهای مذکور مسیر پلیس راه تا روستای گله جار است که باید تعریض و دو بانده شود.
وی با اشاره به این‌که همچنین مسیر سراب ایوان تا سه راهی امامزاده سیدعبدالله از دیگر مسیرهایی است که نیاز به بهسازی دارد گفت: باید در این مسیر روکش آسفالت و عملیات جداسازی انجام شود.
فرماندار ایوان اضافه کرد: سومین مسیر که عملیات بهسازی آن در حال انجام است مسیر روستای کله جوب تا امام‌زاده حاجی حاضر است که این مسیر به زودی دوبانده خواهد شد.
اکبری تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شهرستان که خواسته مردم منطقه نیز است تکمیل جاده کمربندی است که امسال امیدواریم با اعتبار 2 میلیارد تومانی تخصیص یافته شاهد سرعت بخشی در اجرای آن باشیم.

بهره برداری مهم‌ترین پروژه راهسازی
معاون امورعمرانی استانداری ایلام نیزدرادامه به مهم‌ترین پروژه راه سازی شهرستان ایوان وهمچنین استان اشاره کرد وگفت: طول این تونل 2 هزار و500 متربوده که 12کیلومترگردنه برفگیر را حذف کرده و در کاهش بارترافیک ومصرف سوخت نقش مهمی دارد. شاپورپولادی با بیان این‌که تا اربعین امسال کار زیرسازی و آسفالت تونل قلاجه به اتمام می‌رسد گفت: سعی خواهد شد تردد درایام اربعین در این تونل برقرارشود.
وی اظهارکرد: حفاری ولاینینگ وکف کنی تونل قلاجه به اتمام رسیده و اکنون پیمانکارمشغول عملیات جدول کناره‌ها و زیرسازی است.
این مسئول با بیان این‌که این پروژه از۱۳۸۹ آغازشده است، گفت: بهره برداری ازاین تونل بیش از۱۲نقطه حادثه خیزازگردنه قلاجه را حذف می‌کند وسبب کاهش ۱۲کیلومتری فاصله میان استان‌های ایلام وکرمانشاه می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code