موضوعات
ایلام

برداشت لیموترش در دره شهر

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام از آغاز برداشت لیمو ترش از ۴٠ هكتار ازباغ‌های مرکبات بخش ماژین خبرداد.
1396/05/09
طیار فیلی در گفت و گو با همشهری افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت ١٢٠ تن لیمو ترش عمانی به ارزش اقتصادی ٨میلیارد و 400 میلیون ریال تولید و برداشت شود و در بازار‌های داخلی کشور بالاخص در استانهای خوزستان و لرستان و کرمانشاه به‌فروش برسد.
وی عمده مناطق کشت لیمو ترش عمانی را در روستاهای ماژین مرکزی، میدان خلف، گدار نمک، وحدت آباد،جواد آباد، ابوذر، هوادول و پشته ماژین عنوان کرد و گفت: کار برداشت لیمو ترش از اواخر تیر ماه سال زراعی جاری آغازو تا پایان نیمه اول شهریور ماه ادامه دارد.
فیلی متوسط برداشت این محصول را در هر هکتار ٣ تن عنوان کرد و گفت: تأمین نهاده‌های مورد نیاز باغداران شامل کود شیمیایی، بهره مندی از توصیه‌های فنی و مناسب کارشناسان و مروجان کشاورزی و برگزاری کلاس‌های آموزشی وترویجی در زمینه‌های تغذیه و هرس به موقع باغ‌ها، توزیع سموم شیمیایی در جهت مبارزه با آفات و بیماری‌های باغی ازجمله خدمات ارائه شده به باغداران بخش ماژین بوده است.
 وی افزود: ٢٠٠ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در برداشت این محصول در روستاهای حوزه بخش ماژین مشغول فعالیت هستند.
فیلی خاطرنشان کرد: کل باغ‌های مرکبات شامل لیمو ترش، نارنگی، زیتون، انار، انگور و پرتقال بخش ماژین ۵۵ هکتار است که با توجه به استعداد و ظرفیت‌های موجود در منطقه در صورت تأمین اعتبار ریالی توسعه باغ‌ها در این بخش در دستور کار قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code