موضوعات
ایلام

ایلام هتل می‌خواهد

نویسنده: كبری پیرزاد / ایلام- خبرنگار
استان ایلام با وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری به توسعه امکانات و زیرساخت‌هایی چون هتل استاندارد نیازمند است...
1396/05/08
استان ایلام با وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری به توسعه امکانات و زیرساخت‌هایی چون هتل استاندارد نیازمند است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در این باره به همشهری گفت: استان ایلام جزو معدود استان‌های کشور است که به دلایلی هتل چهار یا پنج ستاره و واحدهای اقامتی استاندارد ندارد.
عبدالمالک شنبه زاده نبود سرمایه گذار واقعی با توان مالی مناسب و یکسان بودن استان‌های مختلف از حیث برخورداری از مشوق‌های سرمایه گذاری را از دلایل اصلی نبود هتل استاندارد در این استان برشمرد.
وی ادامه داد: اصلی ترین نیاز گردشگران وجود مراکز اقامتی مناسب برای استراحت و آرامش است و بدون هتل استاندارد گردشگری معنا و مفهومی نخواهد داشت.
این مسئول افزود: دراین استان بدلیل نبود هتل چهار یا پنج ستاره برای اقامت گردشگران در قالب تورهای گردشگری خصوصا گردشگران خارجی با مشکل جدی مواجه هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عنوان كرد: علاوه بر این نبود هتل‌های استاندارد باعث شده است هیچکدام از مراکز علمی و دانشگاهی، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی امکان برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های معتبر که نقش مهمی در جلب گردشگر دارد را نداشته باشند.
معاون اقتصادی استانداری ایلام هم گفت: یکی از نقاط ضعف استان ایلام بی توجهی به مقوله هتل سازی است و هتل های استان ایلام دارای نواقص زیادی هستند.
حشمت الله عسگری افزود: با توجه به ورود زائران عتبات عالیات، و همچنین وجود مكان های گردشگری زیباو پروژه‌های بزرگ نفتی در استان، ساخت هتل‌های مناسب در استان بسیار ضروری است.
وی بیان کرد: برای ساخت هتل در استان حمایت‌های خوبی می‌شود و باید صاحبان هتل‌ها به سمت به روز بودن امکانات رفاهی بروند.  معاون اقتصادی استانداری ایلام عنوان كرد: ساخت هتل‌های چندستاره در استان نیازمند حضور بخش خصوصی است و همچنین باید دولت و مسئولان استان نیز حمایت‌های لازم در زمینه فراهم کردن بستر لازم برای ساخت هتل‌های چندستاره در استان را فراهم کنند.
عسگر ی گفت: هتل‌های استان وضعیت مناسبی ندارند زیرا به دلیل سیمای نامناسب و برخوردار نبودن از فضای درونی و بیرونی مناسب و همچنین مشکلاتی که در خدمت رسانی به مسافران دارند دارای نواقصی هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code