موضوعات
ایلام

ایلام در انتظار پتروشیمی دهلران

نویسنده:
استاندار ایلام از هزینه اعتباری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال برای پتروشیمی دهلران خبرداد...
1396/06/13
استاندار ایلام از هزینه اعتباری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال برای پتروشیمی دهلران خبرداد.
محمدرضا مروارید درآیین عملیات اجرایی پتروشیمی دهلران به همشهری گفت: با پیگیری‌های دولت و توجه وزیر نفت، صندوق بازنشستگی نفت وارد سرمایه گذاری در ان جی ال و پتروشیمی دهلران شد.
وی با اشاره به ۵۴۵ میلیون دلار اعتبار ان جی ال از صندوق توسعه ملی افزود: روال کار و روند ان در ان جی ال روز به روز بهتر می‌شود.
استاندار ایلام با اشاره به تامین خوراک پتروشیمی از ان جی ال گفت: بکارگیری نیرهای بومی همیشه مورد تأکید است ضمن این‌که شغل‌های جانبی نیز ایجاد خواهدکرد.
مروارید از توجه وزارت نفت برای پروژه‌های دهلران قدردانی کرد و گفت: این طرح‌ها ضمن رونق اشتغال واقتصاد منطقه موجب توسعه و پیشرفت بیش از پیش شهرستان و استان می‌شوند.

جذب نیروهای بومی برای اشتغال
نماینده حوزه جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پروژه‌های نفت و گاز دهلران ایلام به‌خوبی در حال اجراست.
شادمهرکاظم زاده افزود:۶۰۰ نفر دراین طرح مشغول هستند و با تسریع درعملیات این تعداد به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد. وی براشتغال نیروهای بومی تاكید كرده وگفت: اولویت کاردر این پروژه‌ها با نیروهای بومی است.
سید محسن موسوی امام جمعه دهلران نیزگفت: با توجه به سال تولید و اشتغال باید ازظرفیت‌های نفت وگازمنطقه برای اشتغال جوانان بهره گرفت.
وی افزود: با توجه به پروژه‌های فعال شهرستان به آینده دهلران و توسعه آن امیدواریم.
فرمانداردهلران نیزازآغازفعالیت پتروشیمی با اعتباری بالغ بر30هزار میلیارد ریال ابرازخشنودی كرده وگفت: نیروگاه برق500 مگاواتی دهلران با اعتباری بیش از10هزارمیلیارد ریال عملیاتی می شود که زمینه اشتغال 1400 نفر را فراهم خواهند کرد.
سید حسینعلی موسوی با اشاره به سرمایه گذاری‌های مختلف در زمینه‌های نفت وگاز، آب وخاک وکشاورزی، بهداشت ودرمان، سامانه گرمسیری، عمران شهری وروستایی درشهرستان، ابرازکرد: درطول 4 سال گذشته بخوبی استعدادهای شهرستان مورد توجه قرارگرفته و امروز شاهد توسعه وترقی شهرستان و فعالیت پروژه‌های مهم وتاثیرگذار از جمله ان جی ال 3100، پتروشیمی و برق 500 مگاواتی در زمینه اشتغال و تولید در دهلران هستیم.
فرماندار دهلران عمران شهری، توسعه فضاهای سبز، مبلمان شهری، ساماندهی ورودی‌ها و خروجی‌ها را از دغدغه‌های مردم و مسئولان دانست وخاطرنشان کرد: این مهم پیوسته در دستورکاراست و اعضای شورای شهر و شهردار نیز با برنامه ریزی و تعریف اهداف برای محقق شدن آنها تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به پیگیری‌ها برای پروژه‌های حوزه راه، نفت و گاز و نیرو در شهرستان گفت: تسریع در عملیات اجرایی ان جی ال، آغاز عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک، تعریض مسیر دهلران به مهران، تلاش برای شروع فعالیت پتروشیمی دهلران، احداث برق 500 مگاواتی، پیگیری برای رفع مشکلات راه چمسرخ و بازگشایی مرز چیلات باید به جد دنبال شوند.
موسوی حجم سرمایه گذاری‌های میلیاردی دولت در حوزه کشاورزی شهرستان واجرای سامانه گرمسیری وآبیاری تحت فشار را از دیگر اقدامات دانست وافزود: افزایش سطح زیرکشت، افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدارازمهم ترین اهدافی است که دولت درحوزه کشاورزی عملیاتی نموده به طوری که توسعه زمین‌های کشاورزی به مرز 200 هزار هکتارخواهد رسید.

کلنگ زنی مراکز جامع سلامت
وی به کلنگ زنی طرح گازرسانی به روستاهای حاضرمیل، تم تم آب و گلسیری با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد ریال خبرداد و افزود: در حوزه بهداشت و درمان شامل افتتاح خانه‌های بهداشت و کلنگ زنی دو مرکز جامع سلامت در روستاهای بخش مرکزی و موسیان اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه می‌شود.
فرماندار دهلران ادامه داد: بهره برداری از واحدهای کارآفرینی و بنگاه‌های کوچک در شهرستان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال، آبرسانی به روستاها و اصلاح خطوط انتقال آب روستایی با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد و 200 میلیون ریال، اجرای طرح هادی روستایی با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 400 میلیون ریال و روکش آسفالت و معابر شهری، بهسازی میادین و توسعه فضاهای سبز در دهلران و میمه با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 700 میلیون ریال از دیگر پروژه‌های هفته دولت در دهلران بودند. وی اظهاركرد: درهفته دولت درشهرستان مرزی دهلران 40 پروژه کلنگ زنی و بهره برداری شد که برای این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر 480 میلیارد ریال هزینه شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code