موضوعات
ایلام

اعطای تسهیلات به خانواده گرفتار بیماری«ای بی»

نویسنده:
بعد از انتشار گزارش مشکلات یک خانواده روستایی در آبدانان که دو فرزند آنها به بیماری (ای بی) گرفتار بودند، مسئولان ضمن دیدار با این خانواده، برخی مشکلات آنها را رفع کردند...
1396/06/14
بعد از انتشار گزارش مشکلات یک خانواده روستایی در آبدانان که دو فرزند آنها به بیماری (ای بی) گرفتار بودند، مسئولان ضمن دیدار با این خانواده، برخی مشکلات آنها را رفع کردند.
فرماندارآبدانان گفت: برای بررسی و حل مشکلات این خانواده اقدمات موثری در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گرفته است.
مجید عسکری درگفت وگو با مهر بیان کرد: قبل از انتشار عکس‌های این خانواده در فضای مجازی، مسئولان در جریان مشکلات این خانواده بودند و در خصوص حل مشکلات آنها اقدماتی صورت گرفته بود. وی بیان کرد: باتوجه به شرایط سخت زندگی این خانواده با هماهنگی فرمانداری، بهزیستی، کمیته امداد و فردخیری ماشین لباس شویی و کولر گازی برای این خانواده تهیه شده است.
فرماندارآبدانان ادامه داد: وضعیت معیشتی و تهیه اقلام ضروری این خانواده دراولویت قرار گرفته است و برای بهره‌مندی فرزندان بیمار از خدمات پزشکی این خانواده هماهنگی‌هایی با دانشگاه علوم پزشکی شده است.
عسکری اظهارکرد: باتوجه به فرسوده بودن بافت منزل این خانواده با هماهنگی که بین داستگاه‌های مرتبط شهرستان صورت گرفته علاوه برحل وضعیت معیشتی آنها احداث یک باب منزل نیز در دستور کار قرار گرفته است.


تهیه اقلام ضروری برای خانواده

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبدنان نیز گفت: این خانواده از سال ۱۳۸۷تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار گرفته اند.
محمد صبوری بیان کرد: برای حل مشکل این خانواده در سنوات گذشته به خوبی توجه شده است.
وی اظهار کرد: ماهیانه برای هر نفر از این بیماران (ای بی‌) مبلغ ۹۰هزارتومان به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود و ما براساس رسالت سازمانی خود برای خدمت رسانی به این خانواده که در شرایط معیشتی نامناسبی قرار دارند در تلاش هستیم.
رئیس اداره بهزیستی آبدانان بیان کرد: اقلام ضروری خانواده از جمله یخچال و کولر این خانواده تامین شده است.
وی درخصوص نداشتن دفترچه درمان این بیماران گفت: با توجه به این‌که صدور دفترچه داری ضوابط خاصی است با پیگیری‌هایی که از طریق استان شده طی روزهای آینده مشکل دفترچه آنها حل خواهد شد. صبوری بیان کرد: باتوجه به پیگیری ودستور سریع مدیر کل سازمان بهزیستی استان برای بررسی بیشتر وضعیت معیشت و اسکان خانواده از محل اعتبارت داخلی بهزیستی و کمک از بنیاد برکت خرید مسکن یا ساخت تا سقف ۲۰میلیون تومان به این خانواده پرداخت می‌کنیم.
رئیس اداره بهزیستی آبدانان تصریح کرد: باتوجه به این‌که مادر خانواده از فرزندان خود پرستاری می‌کند ماهیانه به ازای هر نفر مبلغ ۱۸۰ هزار تومان به این خانواده پرداخت خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code