موضوعات
ایلام

آب تصفیه شده برای ایوان

نویسنده: مریم نظری/ ایلام- خبرنگار
تصفیه خانه شهر ایوان به عنوان مهم‌ترین پروژه آبفای استان ایلام تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد...
1396/07/10
تصفیه خانه شهر ایوان به عنوان مهم‌ترین پروژه آبفای استان ایلام تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.
احسان اکبری فرماندار ایوان دراین باره به همشهری گفت: استفاده ازپساب فاضلاب شهری شهرستان ایوان به دلیل اینكه درپایین دست تصفیه خانه زمین‌های كشاورزی وجود دارد می‌تواند تاثیر چشمگیری در کشاورزی این منطقه داشته باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام هم گفت: اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان با 75 درصد پیشرفت فیزیکی درحال انجام است.
داراب بیرنوندی با بیان این‌که امیدواریم این طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد گفت: طول شبکه فاضلاب شهر ایوان شامل 75کیلومتر است که تا الان حدود 38کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده است.
وی با اشاره به این‌که هدف از این پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب به روش مدرن و بهداشتی و پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی است، گفت: با اجرای این طرح امکان بهره‌مندی 48هزار نفر از مردم ایوان از شبکه مدرن و استاندارد دفع فاضلاب فراهم می‌شود.
بیرنوندی افزود: این پروژه به روش بی.او.تی و از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال اجراست که با تکمیل آن مشکل مربوط به سیستم دفع فاضلاب درشهرایوان که درحال حاضر بصورت چاه جذبی و سنتی است رفع می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام اضافه کرد: تصفیه‌خانه شهر ایوان یکی از طرح‌های مهم این شهرستان است که با ظرفیت 9000 مترمکعب در شبانه روز و با فرایند سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده ایجاد شده که با احداث این تصفیه خانه و تکمیل شبکه آن بیش از 120 هکتار از زمین‌های کشاورزی پایین دست شهر ایوان از پساب فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری استفاده می‌شود. وی افزود: برای ایجاد تصفیه خانه شهر ایوان قراردادی به ارزش 24 میلیارد تومان منعقد شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code