موضوعات
ایلام

آبگوشت بامیه

نویسنده: مهرزاد عبداللهی /خبرنگار استان‌ها
استان ایلام، غذاهای خوش رنگ و طعمی دارد که شاید اسمشان هم به گوش کمتر کسی رسیده باشد. آبگوشت بامیه یکی از این غذاها است...
1396/07/19
استان ایلام، غذاهای خوش رنگ و طعمی دارد که شاید اسمشان هم به گوش کمتر کسی رسیده باشد. آبگوشت بامیه یکی از این غذاها است. در ایلام این غذا به آوگوشت بامیه مشهور است و با گوشت گوسفند و بامیه درست می‌شود.
طعم این غذا تند است اما هر کس بنا به ذائقه‌اش می‌تواند میزان فلفل غذا را تنظیم کند. برای تهیه این آبگوشت، 400 گرم گوشت گوسفند، 2 عدد پیاز متوسط، 400 گرم بامیه، 3 عدد گوجه رنده شده، 2 قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی و مقداری نمک، فلفل و زردچوبه نیاز است.
برای پختن این غذا، اول باید گوشت و پیاز را در کمی روغن تفت دهیم تا زمانی که گوشت کمی تغییر رنگ دهد. در همین حین به گوشت و پیاز زردچوبه می‌زنیم و می‌گذاریم با آب کمی بپزد. گوشت که نیم‌پز شد، گوجه‌های رنده شده را به همراه نمک وفلفل و ادویه  به آن اضافه می‌کنیم.
بعد هم بامیه‌ها را به این ترکیب می‌افزاییم و صبر می‌کنیم کمی بپزد. آبگوشت که جا افتاد، آن را در کاسه‌  می‌کشیم و با نان سرو می‌کنیم. نکته پخت این غذا این است که باید آنقدر بپزد تا آب خود را از دست ندهد و آب‌دار باشد تا بتوان آن رابه صورت آبگوشت معمولی سرو کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code