موضوعات
هرمزگان

5 کاندیدا برای شهرداری بندرعباس

نویسنده:
5 نامزد شورای اسلامی شهر بندرعباس برای تصدیگری شهرداری برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود را برای مدیریت مرکز استان هرمزگان بیان کردند...
1396/06/01
5 نامزد شورای اسلامی شهر بندرعباس برای تصدیگری شهرداری برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود را برای مدیریت مرکز استان هرمزگان بیان کردند.
به گزارش ایرنا، سید محمد رضا طباطبایی یکی از نامزدهای شهرداری مرکز هرمزگان گفت: نامیدن بندرعباس به عنوان پایتخت اقتصادی، دستاورد زیادی برای شهر نداشته است.
وی ادامه داد: وضعیت مالی شهرداری بندرعباس مناسب نیست و با این وضعیت بسیاری از برنامه‌هایی که برای توسعه این شهر تدوین شده، قابل اجرا نخواهد بود.
طباطبایی بزرگ ‌ترین مزیت بندرعباس را آرام بودن ساحل آن دانست و در عین حال یادآور شد: فاجعه بزرگ نیز از بین رفتن عرض ساحل آن است.
این گزینه تصدی شهرداری ادامه داد: درهیچ یک از مناطق دنیا، این حجم از فاضلاب را در وسط شهر به دریا نمی‌ریزند و این موضوع مشکلاتی اساسی برای شهر ما رقم خواهد زد که در آینده، مهار آسیب‌های ناشی از آن غیرممکن خواهد بود.
وی، عدالت درپرداخت مطالبات پیمانکاران و شفاف سازی برگزاری مناقصه‌ها و مزایده‌ها را اولویت برنامه‌های خود اعلام کرد.

شفاف نبودن مناقصه ها
ایوب دبیری نژاد دیگر کاندیدای شهرداری به بیان چالش‌های مدیریت شهرداری و گوشزد کردن وظایف متقابل شورا و شهرداری پرداخت.
وی بر لزوم پررنگ شدن نقش نظارتی شورا تأکید و اضافه کرد: جلوگیری از ورود شهردار به رقابت‌های انتخاباتی و استفاده از کارکنان دراین راستا، رسیدگی به وضعیت شهرداری در پرونده‌های حقوقی، دقت درچگونگی استخدام‌ها و راستی آزمایی عملکرد بیان شده از سوی شهردار مصداق‌های جایگاه نظارتی شوراست.
دبیری نژاد شفاف نبودن مناقصه‌ها، تبعیض در انتخاب پیمانکاران، برآورد مالی نادرست از طرح‌ها و اجرای طرح‌های غیر ضروری را بخشی از چالش‌های شهرداری بندرعباس دانست.
رضا حیدری زاده نیز به عنوان گزینه بعدی شهرداری بندرعباس بهسازی بافت فرسوده و ترسیم چشم انداز درست را از ضرورت‌های اداره شهر بندرعباس اعلام کرد.
وی افزود: باید برای شهرسازی بندرعباس تعامل مناسبی با اداره کل راه و شهرسازی داشته باشیم در حالی که اکنون طرح تفصیلی شهر بندرعباس به سرانجامی نرسیده است.
دبیری نژاد تأکید کرد: دغدغه امروز مردم بندرعباس فاضلاب است و در کنار آن تکمیل و مطالعه و اجرای پروژه تفریحی گردشگری شمال شهر بندرعباس، گسترش دفترهای تسهیل گری در بافت‌های فرسوده شهری، مکانیزه کردن سیستم صدور پروانه در شهرداری‌های مناطق، بهبود زیرساخت‌های اشتغالزا و نگاه مهربان تر به سرمایه گذار از موارد ضروری برای اجرای برنامه‌های رو به توسعه شهر بندرعباس است.

شبکه بازچرخانی فاضلاب
محمد نور امیری خمیری دیگر نامزد تصدی شهرداری بندرعباس سخنان خود را از اولویت هایش برای برای اجرای شبکه بازچرخانی فاضلاب برای کارهای کشاورزی، افزایش فضای سبز و توسعه امکانات عمومی آغاز کرد.
وی افزود: در بحث حقوقی مشکلاتی اساسی در شهرداری وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود.
امیری خمیری ادامه داد: وضع پارکینگ‌های عمومی شهر بندرعباس مساعد نیست و مردم گرفتار هستند.
این نامزد شهرداری بندرعباس به راه‌های کسب درآمد پایدار در شهرداری اشاره و اضافه کرد: ایجاد صنایع تبدیلی، احداث کارخانه آسفالت، ایجاد مرکز اجاره ماشین‌آلات و کاهش ریخت و پاش‌های شهرداری از جمله راه‌های کسب درآمد پایدار است.

تشریح عملکرد 4 ساله
عباس امینی زاده آخرین گزینه تصدی شهرداری بندرعباس به بیان عملکرد چهارساله خود در جایگاه شهردار بندرعباس پرداخت.
وی گفت: در 4 سال اخیر در تحقق درآمد عملکرد شهرداری بیش از 3 برابر رشد داشته‌ایم و هزار و صد میلیارد تومان درآمد تحقق یافته داریم.
امینی زاده بیان کرد: درسال 93 سرانه بودجه هر نفر در شهر بندرعباس 588 هزار تومان بود که اکنون به 847 هزار تومان رسیده است و حدود 2 میلیون متر مربع فضای سبز در شهر بندرعباس داریم ودر چهار سال اخیر 107 هکتار به کل فضای سبز شهری اضافه کرده‌ایم.
وی گفت: مرکز کنترل ترافیک شهری را با اعتبار 5 میلیارد تومان ایجاد کردیم و حجم زباله تولید شده در بندرعباس به روزی 430 تن رسیده است که کار سنگینی را در شهر به صورت روزمره برای جمع‌آوری آن شاهد هستیم.
امینی زاده ادامه داد: از سال 92 تا سال 95 هرسال صدور پروانه ساختمانی کاهش اما سال به سال درآمد ما بیشتر شده است و از وابستگی درآمدهای شهرداری به صدور پروانه کاسته‌ایم.
وی در ادامه، برنامه‌های خود برای تصدی عنوان شهردار بندرعباس را تشریح کرد. امینی زاده اولین برنامه اش را ارتقای سطح خدمات شهری اعلام و اضافه کرد: به دنبال بازتعریف تقسیم کار ومسئولیت در محله‌ها هستیم و ارتقای سیستم بازیافت واحداث سیستم تولید برق وکمپوست، احداث واحد سیستم بازیافت لاستیک وارتقای سیستم مکانیزه جمع ‌آوری نخاله از دیگر اولویت‌هاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code