موضوعات
هرمزگان

‌وضعیت کودکان کار را فراموش نکرده‌ایم

نویسنده:
حضور هنرمندان در عرصه فعالیت‌های خیرخواهانه در حوزه اجتماعی این روزها خیلی پر رنگ‌تر از گذشته به چشم می‌خورد. هنرمندانی که می‌کوشند با حضور در حرکت‌های اجتماعی طرفداران خود را به این سمت و سو بکشند...
1396/07/12
حضور هنرمندان در عرصه فعالیت‌های خیرخواهانه در حوزه اجتماعی این روزها خیلی پر رنگ‌تر از گذشته به چشم می‌خورد. هنرمندانی که می‌کوشند با حضور در حرکت‌های اجتماعی طرفداران خود را به این سمت و سو بکشند. به گزارش همشهری «مهناز افشار» از جمله کسانی است که فعالیت‌های داوطلبانه‌اش در پویش «بدسرپرست تنها‌تر است» مورد توجه فعالان حقوق کودکان قرار گرفته است. در گفت‌‌وگو با او درباره فعالیت‌های اجتماعی اخیرش پرسیدیم.
  • چه شد که در کنار کار هنر به این حوزه هم علاقه‌مند شدید؟
همه ما انسان هستیم و اگر به شعر معروف بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند " اعتقاد داشته باشیم آنوقت دیگر دنبال دلیل برای فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه خودنمی گردیم.
  • خیلی‌ها معتقدند حضور سلبریتی‌ها در این تشکل‌ها برای ژست‌های اجتماعی است. شما قبول دارید؟
نظرات مختلف است. اما همه کسانی که به این حرف‌ها اعتقاد دارند باید بدانند که من مادر یک دختر دو سال و نیمه هستم که حس مادرانه‌ام اجازه نمی‌دهد نسبت به وضعیت کودکان کار در جامعه بی‌تفاوت باشم. قصه تلخی که هضمش برای من نوعی خیلی سخت است.
  • برای فعالیت در این حوزه نیاز به تخصص و تجربه نیست؟
تجربه که در کار کسب می‌شود اما اگر به بهانه نداشتن تجربه از پذیرفتن این مسئولیت شانه خالی کنیم دیگر چه کسی می‌تواند برای این بچه‌ها کار مثبتی انجام دهد؟ همه یادشان باشد که من به این راحتی در برابر موانع زندگی و نقد نقادان پا پس نمی‌کشم.
  • فکر می‌کنید تا کی در این حوزه فعالیت داشته باشید؟
آمده‌ام برای بودن. همه هنرمندان باید به صحنه بیایند و با حضورشان از مردم هم دعوت کنند تا حضوری پر رنگ در عرصه فعالیت‌های اجتماعی داشته باشند، چرا که ما هم جزئی از این مردم هستیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code