موضوعات
هرمزگان

گواهی بهداشت برای صادرات کشاورزی

نویسنده:
صادرات محصولات کشاورزی ازهرمزگان با گواهی بهداشت صورت می‌پذیرد...
1396/06/27
صادرات محصولات کشاورزی ازهرمزگان با گواهی بهداشت صورت می‌پذیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان به باشگاه خبرنگاران گفت: براساس تصمیم کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان، صادرکنندگان محصولات کشاورزی باید گواهی بهداشت برای محصولات خود دریافت کنند.
خلیل قاسمی اظهار کرد: بر این اساس صادرکنندگان محصولات کشاورزی باید پیش از صادرات محصول خود به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کرده و گواهی بهداشتی را دریافت کنند.
وی تصریح کرد: گواهی بهداشت در حمایت از صادرات محصولات کشاورزان و چرخه اقتصادی ناشی از آن، تاثیر بسزایی دارد و در جهت تسهیل در امر صادرات محصولات غیر نفتی است.
قاسمی اظهار کرد: گواهی بهداشت پس از بررسی برای محصولات خام کشاورزی از نظر باقیمانده سموم و فلزات سنگین، صادر می‌شود.
این مقام مسئول بیان کرد: بازارهای هدف بسیار خوبی در پیرامون ایران برای محصولات کشاورزی استان هرمزگان وجود دارد که باید برای آنها برنامه‌ریزی بهتری صورت گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان هدف‌گذاری صورت گرفته برای صادرات غیرنفتی کالاهای تولیدی در هرمزگان در سال جاری را یک میلیارد و 550 میلیون دلار اعلام کرد.
بازارهای کشورهایی همچون روسیه، قزاقستان، افغانستان و اورآسیا از مهم‌ترین بازارهای هدف برای صادرات محصولات کشاورزی هرمزگان هستند.
سالیانه در استان هرمزگان بیش از یک‌میلیون و400 هزار تن انواع محصول زراعی و باغی تولید می‌شود و هرمزگان ظرفیت خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code