موضوعات
هرمزگان

کشت مکانیزه گندم در حاجی آباد

نویسنده:
70 درصد کشت مکانیزه گندم هرمزگان در حاجی آباد انجام می‌شود...
1396/07/04
 70 درصد کشت مکانیزه گندم هرمزگان در حاجی آباد انجام می‌شود.
رئیس اداره امور فناوری‌ها و مکانیزه کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به باشگاه خبرنگاران گفت: 70 درصد از کشت مکانیزه گندم در استان که از مهم‌ترین محصولات راهبردی است، در حاجی آباد انجام می‌شود.
شاهین شاهی‌زاده افزود: سال گذشته چهار هزار و 200 هکتار از اراضی استان به کشت مکانیزه گندم اختصاص داشت که امسال این میزان به 6 هزار هکتار افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اهمیت توسعه کشت مکانیزه، خاطر نشان کرد: کاهش سختی کار، صرفه‌ جویی در زمان و انجام به موقع عملیات کشاورزی، افزایش محصول و بهره‌ وری از نیروهای کارگری و کاهش هزینه‌‌های تولید از مهم‌ترین مزایای کشت مکانیزه است.
شاهی‌زاده با اشاره به حمایت‌های این سازمان از توسعه کشت مکانیزه، گفت: متقاضیان می‌توانند با استفاده از 5 میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون به خرید ادوات لازم از جمله انواع خطی کار، ریزدانه کار، کود پاش، کفکار و کمباین‌ها اقدام کنند.
وی با بیان این‌که کشت مکانیزه سبب افزایش چشمگیر تولید می‌شود، به کشاورزان توصیه کرد: به جای کاشت سنتی محصولات به سمت کشاورزی مکانیزه و از ماشین آلات به روز در این عرصه استفاده کنند.
رئیس اداره امور فناوری‌ها و مکانیزه کشاورزی سازمان جهان کشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: کاهش واحد سطح و افزایش بهره وری در کشت گندم از برنامه‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی است.
شهرستان حاجی آباد با داشتن سطح زیرکشت 10هزارو 500هکتار رتبه اول تولید گندم را در استان دارد و شهرستان‌های رودان،میناب، بندرعباس، بستک و پارسیان از دیگر مناطق مهم تولید گندم در هرمزگان هستند.
کاشت گندم در هرمزگان از اوایل آبان ماه آغاز وتا پایان آذر ماه ادامه دارد و برداشت آن از اواخر اردیبهشت شروع و تا تیر ماه ادامه خواهد داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code