موضوعات
هرمزگان

کاشت درخت در مدارس بندرعباس

نویسنده:
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس گفت: این سازمان در آستانه فرا رسیدن ماه مهر، آمادگی کامل برای هرس درختان و غرس نهال در مدارس را دارد...
1396/06/28
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس گفت: این سازمان در آستانه فرا رسیدن ماه مهر، آمادگی کامل برای هرس درختان و غرس نهال در مدارس را دارد. «مصطفی خادم» درگفت وگو با ایرنا افزود: تمام مدارسی که نیاز به هرس درختان و غرس نهال دارند می‌توانند از طریق دبیرخانه سازمان پارک‌ها ثبت ‌نام کرده تا درخواست آنها انجام شود. وی با تأکید بر مراقبت از درختان در شهرستان و تداوم در کاشت آنها گفت: وجود فضای سبز در محیط شهری و برون شهری و همچنین مدارس موجب می‌شود تا دانش‌آموزان با روحبه شادتری به کلاس‌های درس بروند و از محیط آموزشی استفاده کنند.
خادم تصریح کرد: محیط‌های طبیعی از جمله فضای سبز، فرصت‌های منحصر به فردی از جمله ایجاد تعامل، خطرپذیری، اکتشاف، خلاقیت، تسلط و کنترل، تقویت اعتماد به نفس در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌‌دهد و باعث برانگیختن وضعیت‌های اساسی عاطفی در آنها مانند حس تعجب و تقویت ترمیم روانی می‌شود.
این مسئول با درخواست از آموزش و پرورش به منظور تلاش هر چه بیشتر در توسعه فضای سبز در مدارس، گفت: براساس تحقیقات دانشمندان،فضای سبز (به ویژه درختان) که برای کمک به پاکیزه نگاه داشتن هوا حائز اهمیت هستند همچنین به نوبه خود با کمک به دانش‌آموزان به قرار نگرفتن در معرض آلاینده‌های موجود در هوا به تقویت حافظه کمک می‌کنند.
میانگین سرانه فضای سبز شهری در هرمزگان 6 و هشت دهم متر است که با استاندارد کشوری فاصله دارد. براساس مطالعات و بررسی‌های وزارت مسکن و شهرسازی، سرانه متعارف و قابل قبول فضای سبز شهری در شهرهای ایران بین 7 تا 12 مترمربع برای هر نفر است که در مقایسه با شاخص تعیین شده از سوی محیط زیست سازمان ملل متحد (20 تا 25 مترمربع برای هر نفر)، رقم کمتری است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code