موضوعات
هرمزگان

هشدار به ساخت‌وسازهای بدون مجوز در دریا

نویسنده:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برخورد قاطع و تعیین تکلیف سازه‌های فاقد مجوز در این استان خبر داد...
1396/06/08
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برخورد قاطع و تعیین تکلیف سازه‌های فاقد مجوز در این استان خبر داد.
الله مراد عفیفی پور در گفت وگو با مهر اظهار کرد: عمده تلاش‌های صورت گرفته در حوزه دریایی و بندری توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد.
وی درادامه بر لزوم هماهنگی و همکاری تمامی ادارات، ارگانها و نهادها در راستای اجرای هر چه سریعتر و جامع‌تر قوانین مرتبط با حوزه دریا و سواحل تأکید کرد و افزود: 246 سازه دریایی در سواحل استان هرمزگان مشمول مسئولیت‌ها و نظارت سازمان بنادر هستند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: از مجموع سازه‌های شناسایی شده در استان، 192 مورد به بخش دولتی، مناطق آزاد، نظامی و انتظامی تعلق دارد که علیه سازه‌های فاقد مجوز در محاکم قضایی شکایت شده و سایر موارد نیز در مراحل تکمیل پرونده است.
عفیفی پور با اشاره به این‌که تعدادی از این سازه‌ها، فاقد مجوز هستند که پرونده برخی از آنها به محاکم قضایی ارجاع شده و در دست رسیدگی است گفت: با حمایت مراجع قضایی و اجرایی استان، حکم قلع و قمع سازه‌های غیر مجاز ساحلی اجرا می‌شود و با اقدامات انجام شده درصدد هستیم روند ساخت و سازهای غیرمجاز در نوار ساحلی استان به طور چشمگیری کاهش داشته باشد.
وی بیان کرد:این اقدام در راستای سیاست‌های کمیته ساماندهی و مدیریت یکپارچه سواحل استان هرمزگان و با همکاری دستگاه‌های قضایی و اداره کل منابع طبیعی صورت خواهد گرفت.
دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان اضافه کرد: تعدادی از سازه‌های فاقد مجوز در مناطق آزاد قشم و کیش ساخت شده‌‌اند که انتظار می‌رود مالکان این سازه‌ها با توجه به تکالیف قانونی تعیین شده نسبت به تکمیل پرونده برای اخذ مجوز اقدام کنند.
عفیفی پور با تأکید بر این‌که دریا زنده و متعلق به عموم مردم است، گفت: متجاوزان حریم دریا را رعایت کنند در غیر اینصورت پرونده سازه‌های مربوطه از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری و تعیین تکلیف می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code