موضوعات
هرمزگان

میگوی شور؛ هدف شیلات در هرمزگان

نویسنده:
مدیرکل شیلات هرمزگان از بهره برداری سایت پرورش میگوی شور دوم در بندرعباس خبر داد...
1396/06/12
مدیرکل شیلات هرمزگان از بهره برداری سایت پرورش میگوی شور دوم در بندرعباس خبر داد.
به گزارش مهر، سید پرویز محبی با بیان این‌که سیاست اقتصاد دریامحور با توجه به ظرفیت‌های هرمزگان در این استان در حال پیگیری است، عنوان کرد: هرمزگان ظرفیت بسیار خوبی در زمینه پرورش میگو دارد و در این راستا امروز از روند احداث مزرعه پرورش میگوی شور دوم در بندرعباس بازدید داشتیم.
وی ادامه داد: این مزرعه ۸۰۰ هکتار است که فاز اول آن در ۴۰۰ هکتار اجرایی می‌شود و هم اکنون فاز نخست آن ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

پرداخت تسهیلات بانکی
محبی اظهار کرد: تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده برای این پروژه ۴۰ میلیارد تومان است که قرار شده توسط بانک عامل پرداخت شود و سرمایه گذارپروژه که ازجوانان بومی هرمزگان است نیزتاکنون اعتبارات خوبی را برای اجرای آن هزینه کرده است.
وی گفت: امیدواریم با تامین موارد مورد نیاز تا پایان سال جاری و ریختن لارو میگو شاهد بهره برداری از بخشی از این مزرعه تا پایان سال جاری باشیم.

10 سایت پرورش میگو
مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان این‌که ۱۰ سایت پرورش میگو شامل 8 هزارهکتاردرهرمزگان درمدارتولید قراردارد، تصریح کرد: براساس مجوزهای صادر شده نیز 8 هزارهکتارمزرعه پرورش میگوی دیگردر استان درحال احداث است.
محبی با اشاره به سایت پرورش میگوی شوردوم دربندرعباس بیان کرد: تاکنون سرمایه گذار پروژه ۱۱میلیارد تومان درآن هزینه کرده و مجموع هزینه‌های انجام شده ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
وی با بیان این‌که سایت پرورش میگو شامل ۱۰ مزرعه ۳۶هکتاری است است که هر مزرعه شامل ۲۶استخر حدودا یک هکتاری است تصریح کرد: ظرفیت تولید این سایت پرورش میگو دو هزار تن میگوپرورشی است.
مدیرکل شیلات هرمزگان خاطرنشان کرد: احداث این سایت پرورش میگو برای ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می‌کند.
وی افزود: استان هرمزگان درسال ۹۵ با تولید بالغ بر۲۵۵هزار تن انواع آبزیان توانسته بیش از ۴۳ درصد از تولیدات شیلاتی کشور و همچنین رتبه اول تولیدات شیلاتی کشور را به خود اختصاص دهد.

سرمایه برای شیلات
مدیرکل شیلات هرمزگان در ادامه گفت: شیلات هرمزگان در زمینه صنعت فرآوری آبزیان نیازمند جذب سرمایه‌گذاراست.
این مسئول از تقویت ارتباط بین این اداره کل و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در راستای جذب سرمایه گذار خبر داد.
محبی اظهار کرد: محور فعالیت‌های شیلات هرمزگان برمبنای اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان این‌که آبزی‌پروری منطبق‌ترین فعالیت صنعتی با محیط زیست است که این امر نشان از اهمیت و به صرفه‌ بودن این صنعت دارد، افزود: ‌زمانی می‌توانیم محیط زیست خوبی داشته باشیم که مردم در رفاه، امنیت و معیشت مطلوب و مناسب قرار داشته باشند.

افزایش ارزش افزوده در صید
مدیرکل شیلات هرمزگان دررابطه با افزایش ارزش افزوده در صید گفت: جذب سرمایه‌گذاردرزمینه‌های صنعت فرآوری این آبزیان، استفاده بهینه ازصید وجلوگیری ازهدررفت سرمایه ملی، برنامه‌ریزی برای برداشت اصولی وهدفمند، افزایش درآمد فعالان این بخش، توسعه کارخانه‌های فرآوری، توسعه اشتغال، توسعه صادرات آبزیان و ارزآوری ازمهم‌ترین برنامه‌های شیلات هرمزگان دراین زمینه است. محبی ادامه داد: فعالان حوزه‌های تولید به ویژه درحوزه آبزیان به دلیل این‌که این حوزه جدید وبه روزاست به عنوان خط شکن محسوب می‌شوند. وی تقویت ارتباط بین اداره کل شیلات هرمزگان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان و سرمایه گذاران را گامی مهم در سهولت بهره برداری برشمرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code