موضوعات
هرمزگان

عطر میوه کُنار

نویسنده: پروین امامی / خبرنگار استان‌ها
برنطین‌ روستایی است از توابع رودان. این روستا در شرق هرمزگان با فاصله 35 کیلومتر از مرکز شهرستان رودان قرار گرفته است. طبیعت بی‌نظیر برنطین رودان موجب شده است که به آن لقب سرزمین عجایب را بدهند...
1396/08/21
برنطین‌ روستایی است از توابع رودان. این روستا در شرق هرمزگان با فاصله 35 کیلومتر از مرکز شهرستان رودان قرار گرفته است. طبیعت بی‌نظیر برنطین رودان موجب شده است که به آن لقب سرزمین عجایب را بدهند.
 این روستای سرسبز خاک حاصلخیزی دارد و مرکباتی چون لیموشیرین، پرتقال، گریپ‌فروت، نارنج و نارنگی در باغ‌های آن کشت می‌شود. اغلب اهالی روستا باغدار و کشاورزند.
عمده محصولات کشاورزی این روستا گوجه‌فرنگی، پیاز، فلفل، بادمجان و لوبیا‌ست و در نخلستان‌های آن انواع نخل از جمله نگار، خنوزی، کریته، هلیلی، خواروک، شکر و مضافتی خرما می‌دهد. درختان خودروی خاص مناطق گرمسیری هم جلوه‌ای دیگر به این ناحیه داده‌اند. درختانی چون کنار، کهور، گز و کرت زینت‌بخش روستای برنطین هستند.
 این درختان نیاز به آبیاری دائم ندارند و فاصله بین اولین و آخرین بارندگی سال را تحمل می‌کنند. در این روستا مکان‌های زیارتی مانند امام‌زاده سید امیر و زیارت شی بختیار (شیخ بختیار) وجود دارد. از مکان‌های تفریحی این روستا هم می‌توان به دورودخانه وکوه‌های اطراف آن اشاره کرد که محل تلاقی دو رودخانه دهبارز و جغین برنطین است. کاریزا هم از مکا‌ن‌های تفریحی است که می‌توان آنجا سبدها را از میوه کنار پر کرد. همچنین کوه گاپارا مکان مناسبی برای کوهنوردی و طبیعت‌گردی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code