موضوعات
هرمزگان

صادرات خرما از هرمزگان

نویسنده:
7 هزار تُن خرما از هرمزگان صادر شد...
1396/07/22
7 هزار تُن خرما از هرمزگان صادر شد.
رئیس انجمن خرمای هرمزگان به ایرنا گفت: هفت هزار تن خرما با ارز آوری 15 میلیون دلار از ابتدای سالجاری تاکنون از این استان به کشورهای مختلف صادر شده است.
ابراهیم پورحیدری افزود: میزان صادرات خرما امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از پنج درصد رشد داشته که علت آن کیفیت بسته بندی، بازاریابی مناسب و همکاری‌های بین بانکی است.
وی بیان کرد: دراین مدت خرمای مضافتی، پیارم، کریته و مرداسنگ به کشورهای مالزی، اندونزی، هندوستان، امارات متحده عربی، روسیه وکشورهای اروپایی صادر شد.
رئیس انجمن خرمای هرمزگان اظهارکرد: سال گذشته نیز 28 هزارتن خرما ازاین استان با بیش از39میلیون دلارارزآوری به خارج ازکشور صادر شد.
حیدری افزود: 20 درصد خرمای استان هرمزگان صادر و 80 درصد در داخل کشور مصرف می‌شود. وی ادامه داد: در استان هرمزگان 50 رقم خرما تولید می‌شود که پیارم، خاصویی و مضافتی از جمله خرماهای صادراتی هستند. سطح زیرکشت نخلستان‌های هرمزگان 38 هزار هکتار با تولید سالانه 150 هزار تن است و این استان از لحاظ تولید خرما رتبه چهارم و سطح زیر کشت رتبه سوم را در کشور دارد. برداشت خرما در هرمزگان با خرمای آل مهتری از اول خرداد آغاز می‌شود و با برداشت پیارم به پایان می‌‌رسد. سرانه مصرف خرما در داخل کشور 12 کیلوگرم، هرمزگان 14 و جهان نیز 10 کیلوگرم است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code