موضوعات
هرمزگان

سیلوی گندم برای هرمزگان

نویسنده:
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از افتتاح و بهره‌برداری نخستین سیلوی نگهداری گندم این استان در بهمن ماه سال جاری خبر داد....
1396/09/14
 مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از افتتاح و بهره‌برداری نخستین سیلوی نگهداری گندم این استان در بهمن ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش تسنیم، طهماسب غلام‌پور با بیان اینکه میزان تولید گندم در هرمزگان حدود 60 هزارتن در سال است از پیشرفت 90 درصدی ساخت نخستین سیلوی گندم هرمزگان خبر داد و اظهار کرد: ساخت این سیلو از ابتدای سال جاری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شده و در حال حاضر 90 درصد پیشرفت دارد.
وی ادامه داد: این سیلو در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع با ظرفیت ذخیره سازی سالانه 60 هزارتن در شهرستان حاجی‌آباد درحال ساخت است.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: این سیلو دارای 6 کندوی نگهداری گندم با ظرفیت 10 هزار تن است که توان ذخیره سازی 100 درصدی گندم تولیدی استان را دارد.
غلام‌پورتصریح کرد: نگهداری و ذخیره سازی گندم تولیدی استان، جذب حداکثری محصول تولید شده کشاورزان، جلوگیری از هدررفت وضایعات گندم، فراهم ساختن بسترتولید بیشتر، تکمیل زنجیره تولید و ایجاد اشتغال پایدارازمهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح، گندم تولیدی سال زراعی 97-96 در این سیلو ذخیره و برای 20 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد
می‌شود.
مدیرصنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: این سیلو با اعتبار 17 میلیارد تومان در حال ساخت است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code