موضوعات
هرمزگان

دخل و خرج نابرابر آب در هرمزگان

نویسنده:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان با اشاره به بحران کم آبی در استان، میزان تولید آب را ناهمخوان با نیاز آبی شهروندان دانست...
1396/06/07
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان با اشاره به بحران کم آبی در استان، میزان تولید آب را ناهمخوان با نیاز آبی شهروندان دانست.
امین قصمی درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: نیاز آبی کل استان هرمزگان 4 هزار و 40 لیتر برثانیه معادل 127 میلیون متر مکعب آب در طول یک سال است.
وی ادامه داد: این درشرایطی است که میانگین تولید آب فعلی 3 هزار و 400 لیتر برثانیه معادل 109 میلیون مترمکعب بوده که پاسخگو ی نیاز آبی استان نیست و 600 لیتر بر ثانیه کمبود آب وجود دارد.
قصمی با بیان این‌که هرسال با افزایش تعداد مشترکان 17 تا 20 درصد افزایش مصرف داریم، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان و کاهش منابع آبی در سال‌های اخیر، مصرف بهینه آب و رعایت الگوی مصرف از سوی شهروندان هرمزگانی یک ضرورت است که می‌تواند ما را در تولید و حفظ منابع آبی پایدار استان یاری کند.

شیرین سازی آب دریا
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان به سرمایه‌گذاری 11 هزار میلیاردی بخش خصوصی در حوزه شیرین سازی آب دریا اشاره کرد و افزود: طی 3 سال آینده 66 درصد نیاز آبی استان از طریق احداث آبشیرین کن‌ها و 34 درصد نیز از طریق سد و چاه‌ها تولید می‌شود.
قصمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تا پایان هفته دولت 15 پروژه در بخش آب و فاضلاب استان با اعتباری افزون بر 225 میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: توسعه و بازسازی شبکه آب بندرعباس به طول 20 کیلومتر، اجرای 5کیلومتر شبکه توزیع آب شهرک پیامبر اعظم (ص)، آبرسانی به شهرک صنعتی بستک، اصلاح و بازسازی خط انتقال و شبکه آب میناب به طول 8کیلومتر و احداث مخزن 500 مترمکعبیGLS ابوموسی از جمله مهم‌ترین این پروژه‌هاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code