موضوعات
هرمزگان

حفاظت ازمناطق ساحلی هرمزگان

نویسنده:
با همکاری ایران و ژاپن تدوین طرح جامع حفاظت از مناطق ساحلی هرمزگان آغاز شد...
1396/08/03
 با همکاری ایران و ژاپن تدوین طرح جامع حفاظت از مناطق ساحلی هرمزگان آغاز شد.
به گزارش ایرنا،   نشست ایجاد ساختار پروژه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار هرمزگان، مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کشور، نمایندگان سازمان همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکاه)، مسئولان نهادهای اجرایی، مراکز علمی و دانشگاهی استان برگزار شد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار هرمزگان در نشست تدوین طرح جامع مدیریت و حفاظت ازمحیط زیست سواحل جنوبی کشور در بندرعباس اظهار کرد: پیشرفت و توسعه برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی امری لازم و ضرروی است که باید با اجرای این گونه طرح‌ها میزان آثار نامطلوب را به کمترین میزان کاهش داد. علی رئوفی بیان کرد: اجرای چنین برنامه‌هایی از چالش‌های محیط زیستی در آینده برای منطقه و جوامع پیرامونی آن جلوگیری می‌کند. مدیرکل دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این نشست اظهار کرد: هرمزگان با 2 هزار و 200 کیلومتر ساحل اولین استان در عرصه ساحلی و تنوع زیست محیطی دریایی کشور محسوب می‌شود و به همین دلیل این به عنوان پایلوت انتخاب شده است.
شهرام فداکار ادامه داد: تلاش‌ها برای اجرای این برنامه از سال 80 آغاز شده و قرارداد همکاری مشترک بین محیط زیست ایران و سازمان همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در سال 95 به امضا رسیده و از 29مهر 96 فعالیت اجرایی آن آغاز شده است.
وی افزود:با توجه به برنامه توسعه سواحل مکران و دریا محور بودن برنامه‌های توسعه ای، ایجاد توازن در این برنامه‌ها اهمیت دارد.
فداکار اضافه کرد: کاستی‌هایی در طرح‌ها و مطالعه‌های قبلی وجود داشت که این پروژه آنها را پوشش می‌دهد و از نتایج آن برای سواحل سایر استان‌های کشور استفاده می‌شود. این پروژه با هدف حفاظت از محیط زیست هرمزگان و توسعه پایدار استان و استفاده از دانش و تجربه‌های این پروژه برای سایر استان‌ها به مدت سه سال در مناطق ساحلی و جزایر فراساحلی مانند لاوان و شیدور اجرا می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code