موضوعات
هرمزگان

تربیت نیروی انسانی بومی در هرمزگان

نویسنده:
مراکز آموزشی و پرورشی استان هرمزگان نیازمند جهشی بزرگ برای تربیت نیروی انسانی متناسب با ظرفیت‌های مورد نیاز استان هستند...
1396/08/02
مراکز آموزشی و پرورشی استان هرمزگان نیازمند جهشی بزرگ برای تربیت نیروی انسانی متناسب با ظرفیت‌های مورد نیاز استان هستند.
استاندار هرمزگان با بیان این مطلب به ایسنا گفت: بخشی از مشکلات هرمزگان و دغدغه مردم استان را می‌توان با تغییر رویکرد مراکز آموشی بر طرف کرد، چون نبود نیروی توانمند و دانش‌آموخته موجب بیکاری در هرمزگان به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی کشور، می‌شود.
«فریدون همتی» اظهار کرد: با توجه به این‌که تحولات در راستای توسعه و پیشرفت در هر جامعه‌ای در گرو نیروی ماهر و دانش آموخته است، دانشگاه‌ها نقش موثری در روند توسعه خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: صنایع به‌منظور افزایش عملکرد و رقابت در بازارها به تولید محصول با کیفیت نیاز دارند که این امر نیز با بهره‌گیری از نیروی دانش‌آموخته امکان‌پذیر است و اگر نیروی بومی توانمند در عرصه صنعت در استان وجود نداشته باشد، نمی‌توان از صنایع و واحدهای صنعتی خواست که نیروی محلی اما غیر ماهر را به کار گیرند.
استاندار ادامه داد: هرمزگان ظرفیت‌های متنوع در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی دارد که اول باید دانشگاه‌های استان بتوانند به نیاز محلی پاسخ دهند و نیروهای کارآمدی با توجه به ظرفیت‌های استان آموزش و به جامعه تحویل دهند تا افراد پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند وارد بازار کار شوند.
همتی با تأکید بر نیاز مبرم مراکز آموزشی هرمزگان به جهش، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌های استان و مراکز آموزشی استان نیاز به یک جهش بزرگ دارند تا بتوانند نیروی انسانی متناسب با ظرفیت‌های مورد نیاز استان تربیت کنند.
وی روسای دانشگاه‌های استان را مشاوران استاندار دانست و افزود: روسای دانشگاه‌ها می‌توانند به‌عنوان مشاوران استاندار ایده و خلاقیت‌ها برای پیشبرد اهداف توسعه استان را منعکس کنند و با شناسایی و بهره‌گیری از بهترین افراد علمی و استادان دانشگاهی خلاق و توانمند گام‌های موثری در توسعه استان برداریم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code