موضوعات
هرمزگان

اسکله‌های شناور جدید در بندر شهید رجایی

نویسنده:
۳ فروند اسکله شناور چند منظوره در بندر شهید رجایی ساخته شد...
1396/07/02
۳ فروند اسکله شناور چند منظوره در بندر شهید رجایی ساخته شد.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ساخت سه فروند رمپ اسکله شناور چند منظوره در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدرضا پوررجبی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال درمجموع ساخت سه فروند اسکله فلزی شناور با اعتباری بالغ بر5 میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی و با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی به انجام رسید.
وی بیان کرد: این اسکله‌ها در بنادر شهید رجایی و جاسک مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

افق اقتصاد مقاومتی دریایی
معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص دوفروند اسکله ویژه تخلیه و بارگیری مواد معدنی تصریح کرد: پروژه خرید، حمل و نصب دو فروند رمپ کابوتاژی، احداث فوندانسیون و انجام عملیات شمع کوبی و ساخت اسکله دلفین از اواخر آذرماه سال گذشته آغاز و با صرف هزینه‌ بیش از 3 میلیارد و 800 میلیون تومان در شهریورماه جاری به پایان رسید.
پوررجبی گفت: این دو فروند اسکله شناور برای سهولت در فعالیت‌های عملیاتی تخلیه و بارگیری مواد معدنی به منظور جذب سرمایه‌گذاری کوتاه مدت ساخته شده است.
این مسئول با بیان این‌که پس از نصب آن در بندر خلیج فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، اکنون آماده بهره برداری است، افزود: با ساخت این پروژه به مدت 9 ماه کاری برای 40 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شد.

احداث فوندانسیون بندر جاسک
وی در مورد پروژه خرید، حمل و نصب یک فروند رمپ چند منظوره و احداث فوندانسیون بندر جاسک که در قالب یک پروژه مستقل به انجام رسید نیز گفت: این پروژه با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان در مدت 8 ماه کاری و با اشتغال‌زایی مستقیم برای 20 نفر به انجام رسید و اکنون آماده انتقال و نصب در بندر جاسک است.
معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: از آنجایی که بندر جاسک تقاضای زیادی در زمینه توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری دریایی دارد، کاربری مهم این اسکله شناور در زمینه ارتقای روابط بین المللی با کشور عمان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code