موضوعات
همدان

2سال پس از پرواز سردار

نویسنده:
دومین سالگرد شهید مدافع حرم سرلشگر حسین همدانی روز گذشته با حضور مدیران اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی، فرماندهانی از کشور سوریه و اقشار مختلف مردم در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان برگزار شد....
1396/07/17
دومین سالگرد شهید مدافع حرم سرلشگر حسین همدانی روز گذشته با حضور مدیران اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی، فرماندهانی از کشور سوریه و اقشار مختلف مردم در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان برگزار شد.
به گزارش همشهری، رئیس بازرسی ویژه قرارگاه خاتم الانبیا (ص) گفت: اگر اکنون نیرو‌های رزمنده ایران در مرز‌های عراق و سوریه در حال رزم هستند هدف آنها دفاع از اسلام و تمامیت ارضی کشور است.
سردار «محمد جعفر اسدی» افزود: سردار شهید حاج حسین همدانی فردی بود که  همیشه جان بر کف آمده دفاع از نظام، انقلاب و ولایت و درس‌آموخته مکتب امام خمینی‌ (ره) بود و براساس آموخته‌هایش اولویت نخست خود را دفاع از حرم معصومین(ع)، ولایت و لایتمداری می‌دانست.
این مقام مسئول در سپاه کشور، ادامه داد: اگر رزمندگان ما امروز مدافع حرم هستند در حقیقت از آرمان‌های نظام و انقلاب دفاع می‌کنند که بنیانگذار انقلاب اسلامی سال‌های قبل در شرایط خفقان کامل آن را راهبری و مدیریت کردند تا امروز کشور به صلابت و قدرتی دست یابد که دنیا متحیر آن شده است.
سردار اسدی ادامه داد: سردار شهید حاج حسین همدانی کوهی از تجربه دوران دفاع مقدس بود و او سند افتخار این مردم در کشور است که همیشه پیرو  ولایت و نظام و رهبری بودند.
وی گفت: خداوند بر خانواده معزز  شهید همدانی منت گذاشت و فرزندان صالح مانند وهب و مهدی همدانی را به آنها عطا کرده است، آنها ولایتمدار هستند و در راه نظام، انقلاب و ولایت پاشنه کشیده آماده رزم هستند.
در پایان مراسم، با حضور خانواد معزز سردار شهید حاج حسین همدانی مستند «مثل پروانه» رونمایی شد. این مستند برگرفته از خاطرات شهید همدانی در کتاب «خداحافظ سالار» نوشته سردار «حمید حسام» مرتبط با خاطرات همسر شهید همدانی است.
 همچنین  مستند «مثل پروانه» با نگاهی به زندگی اسوه صبر و همراهی «پروانه چراغ نوروزی» همسر شهید حاج حسین همدانی ساخته و در همدان رونمایی شد.
همچنین کتیبه سردار شهید «حسین همدانی» منقش به پیام مقام معظم رهبری برای شهادت وی در گلزار شهدای شهر همدان رونمایی شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code