موضوعات
همدان

15 هزار خانه خالی در همدان

نویسنده:
مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت:15 هزار مسکن خالی تا سال 94 در شهر همدان شناسایی شده و هنوز آمار سال 95 در دست نیست.
1396/05/21
به گزارش فارس، فرهاد فرزانه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص ساخت برج 80 طبقه در بلوار ارم اظهارکرد: با ساخت برج 80 طبقه و حتی 150 طبقه مخالف نیستم به شرط اینکه در محل مناسبی ساخته شود. بلوار ارم تا میدان قائم(عج) مثل چاه نفت است و هر گونه تغییر در این محل ظلم به مردم همدان محسوب می‌شود.
وی  با بیان اینکه طرح جامع شهر همدان آخرین بار در سال 67 تهیه شد، افزود: همه مشکلات شهرسازی به دلیل قدیمی بودن طرح جامع شهر بوده چراکه پایه کار ما روی طرح شهرسازی 30 سال پیش است.
فرزانه ادامه داد: بازنگری طرح جامع شهر سازی در حال انجام است. برای نخستین بار در قرارداد طرح جامع شهرسازی از مشاور خواستیم طرح جامع حریم شهر را نیز تهیه کرده و توسعه متوازن شکل بگیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان در ادامه با بیان اینكه اتوبان ساوه ـ همدان جزو معدود پروژه‌هایی است که با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده و به همین دلیل عوارض آن گران است، گفت: اطمینان می‌دهم عوارض پرداختی یک دهم هزینه نگهداری اتوبان نیست.
 وی با اشاره به اینکه مطالعات اجرایی راه‌آهن همدان ـ ملایر انجام شده و آماده اجراست، افزود: در مرحله پیدا کردن سرمایه‌گذار برای این پروژه هستیم.هم اکنون راه آهن همدان زیرمجموعه راه‌آهن قم است و  دفتر محلی راه آهن راه‌اندازی شده و مراحل اداری و مباحث تکمیل کادر نیز در شرف انجام است.
فرزانه در رابطه با کیفیت قطار همدان با اشاره به اینکه قطار پلور سبز از شرکت رجا تحویل گرفته شده است، ادامه داد: تا 2 یا 3 ماه آینده از این قطار استفاده می‌شود چراکه چند شرکت برای وارد کردن واگن‌های نو اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی در مورد ابراز نارضایتی برخی از شهروندان از قطار همدان- مشهد تصریح کرد: شرکت رجا در یک یا 2 سفر از قطار نو استفاده نکرد که تذکر داده شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان ادامه داد: تاکنون 6 هزار  بلیت به صورت رفت و برگشت به فروش رفته و تا نیمه شهریورماه ظرفیت قطار تکمیل است. سرعت قطار نیز از 23 کیلومتری تهران کم شد چراکه قطار وارد ریل‌های قدیمی شده بود.
فرزانه در رابطه با ایستگاه درون‌شهری راه‌آهن یادآور شد: زمین روبه‌روی ترمینال از سوی شهرداری و شورای شهر همدان در اختیار راه آهن قرار گرفته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code