موضوعات
همدان

کودک 24 ساله

نویسنده: فاطمه کاظمی همدان- خبرنگار
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با برگزاری مراسم افتتاحیه در مجتمع بوعلی کار خود را آغاز کرد. کودکان تحت پوشش بهزیستی و مهدهای کودک تحت نظر این نهاد، مسئولان، هنرمندان و رضا فیاضی هنرمند شناخته‌شده تئاتر کودک و نوجوان از مهمانان این مراسم بودند....
1396/09/11
بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با برگزاری مراسم افتتاحیه در مجتمع بوعلی کار خود را آغاز کرد. کودکان تحت پوشش بهزیستی و مهدهای کودک تحت نظر این نهاد، مسئولان، هنرمندان و رضا فیاضی هنرمند شناخته‌شده تئاتر کودک و نوجوان از مهمانان این مراسم بودند.

 اولین پایتخت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: همدان اولین پایتخت این سرزمین است و خوشحالیم برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان با نام این شهر عجین شده است. فاضل عبادی افزود: همدان شهر کهنی است و جایگاه رفیعی دارد و جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با نام همدان شناخته می‌شود. عبادی در ادامه پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت جشنواره را قرائت کرد.

جادوی تئاتر
دبیر بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: افتخار می‌کنم که در شهر همدان هستم. در چند روز گذشته و سفرهایی که به همدان داشتم شما جزو بهترین میزبان‌ها بودید.مریم کاظمی ادامه داد: : امروز بیست و چهار سالگی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را جشن می‌گیریم. از کودکان و نوجوانان برای حضور در سالن‌های نمایش دعوت می‌کنم. بازی کنید، قصه بخوانید و تئاتر ببینید. حسن کچل، رستم و سهراب و نخودی از قصه‌ها و قهرمانان کودکی ما هستند.تئاتر جادویی است که به قصه‌ها جان می بخشد. معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز ضمن همدردی با کودکان زلزله‌زده غرب کشور گفت: این جشنواره متعلق به کودکان و نوجوانان همه ایران است. سیدسعید شاهرخی افزود: با هنر تئاتر می‌توان
 ارزش‌ها و مفاهیم والای تربیتی را به کودکان و نوجوان ارائه کرد و من برگزاری این جشنواره را به فال نیک می‌گیرم.

دعوت از خانواده‌ها
رضا فیاضی، هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون هم در ادامه برنامه بر روی سن حاضر شد و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره در همدان، از خانواده‌ها برای حضور در سالن‌های نمایش دعوت کرد.
وی گفت: یکی از بزرگترین رویدادهای هنری دنیا برای بچه‌ها در همدان در حال برگزاری است و من امیدوارم این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود. اجرای نقالی رزم رستم و سهراب توسط کودکان، اجرای پانتومیم، موسیقی زنده و اجرای نمایش از دیگر بخش‌های مراسم افتتاحیه بود.
 بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان تا 15 آذرماه در همدان برگزار می‌شود. در این جشنواره 48 نمایش و تولید هنری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد که شامل 10 گروه از استان همدان است که دو گروه در بخش مسابقه و 8 گروه در شهرستان‌های استان اجرای برنامه دارند.
 8 گروه نیز در بخش بین‌المللی در جشنواره حضور دارند و 30 گروه از سراسر کشور اجرای نمایش را بر عهده دارند.
16 سالن نمایشی در سطح استان برای اجرا آماده شده است که 8 سالن در مرکز استان و 8 سالن در شهرستان‌ها قرار دارند.
 برگزاری کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های جشنواره است.  
 جشنواره میزبان 400 مهمان از سایر استان‌ها و خارج کشور است. 64 مهمان خارجی در 8 گروه نمایشی در طول جشنواره به همدان خواهند آمد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code