موضوعات
همدان

کنترل نامحسوس موتورسواران در شهر

نویسنده:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه سرویس مدارس یکی از دغدغه‌های والدین است، گفت: 90 درصد سرویس مدارس ظرفیت تعداد سرنشینان را رعایت می‌کنند.
1396/07/26
 به گزارش ایسنا، سرهنگ «علی فکری» در مراسم رونمایی از برچسب سرویس مدارس همدان اظهار کرد: والدین زیاد در قید قیمت و هزینه سرویس مدارس نیستند، بلکه دغدغه اصلی آنها این است که فرزندانشان با امنیت به مدرسه بروند. وی با تاکید بر اینکه هرچه نظارت شدیدتر باشد تخلفات در این حوزه کاهش می‌یابد، تصریح کرد: در سال‌های اخیر نظارت‌های خوبی توسط تاکسیرانی صورت گرفته و تخلفات زیادی در این زمینه رخ نداده است.
وی نصب برچسب و رعایت ظرفیت سرنشینان را از خط قرمزهای پلیس راهور اعلام کرد و افزود: پلیس راهور تعداد سرنشینان سرویس مدارس، برچسب سرویس و دودی بودن شیشه خودرو را کنترل می‌کند تا خانواده‌ها دغدغه‌ای بابت سرویس مدارس نداشته باشند.
فکری ادامه داد: تیم نامحسوس برای کنترل موتورسواران در شهر به ویژه جلوی مدارس فعال شده و با موتورسواران و متخلفان برخورد جدی صورت می‌گیرد.
رئیس پلیس راهور همدان با اشاره به ارائه آموزش به دانش‌آموزان در پارک ترافیک اظهار کرد: روزانه 100 دانش‌آموز در پارک ترافیک شهر همدان آموزش می‌بینند و این طرح تا زمانی‌ که شرایط آب و هوایی اجازه دهد، ادامه می‌یابد.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از دانش‌آموزان پایین شهر به سمت بالای شهر سوق داده شده‌اند، گفت: این مسأله باعث شده است حجم ترافیک زیادی در شهر ایجاد شود. فکری از شهرداری همدان خواست به ساخت پارک ترافیک در سایر نقاط شهری اقدام کند تا دانش‌آموزان در نقاط مختلف از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

ادامه وارنیش فلورایدتراپی دانش‌آموزان
رئیس گروه سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت استان همدان از آغاز مرحله پنجم طرح وارنیش فلورایدتراپی دانش‌آموزان ابتدایی این استان خبر داد.
به گزارش مهر «بهروز صدیقی» در افتتاحیه طرح وارنیش فلورایدتراپی در همدان از آغاز مرحله پنجم این طرح برای دانش‌آموزان ابتدایی استان همدان خبر داد و اظهار داشت: این برنامه از دبستان بعثت خیابان شهدای همدان آغاز شد.
وی با اشاره به اجرای این طرح طی 3 سال اخیر گفت: در 2 سال گذشته برای ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در ۴ مرحله فلورایدتراپی انجام شده است.
رئیس گروه سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت استان همدان هدف از انجام این طرح را جلوگیری از پوسیدگی دندان‌های دانش‌آموزان در آینده عنوان کرد و افزود: این طرح در مدارس روستایی و شهری انجام و پرونده الکترونیکی نیز برای دانش‌آموزان تشکیل می‌شود.
صدیقی با اشاره به اینکه طرح وارنیش فلورایدتراپی به مدت ۶ سال در ۱۲ پایه دانش‌آموزی مدارس همدان اجرایی می‌شود، عنوان کرد: سالی یک پایه به پایه‌های طرح اضافه خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code