موضوعات
همدان

کامیون‌های فرسوده در جاده‌های استان

نویسنده:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: 6۶۰۰ کامیون در استان همدان فرسوده هستند.
1396/06/22
 محمد رودباری در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار کامیون در استان همدان فعالیت می‌کنند، افزود: 6۶۰۰ کامیون استان همدان فرسوده شده‌‌اند که باید از رده خارج شوند. امیدواریم با ارائه تسهیلات، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای نوسازی شود.
وی ادامه داد: ۹۶ شرکت باری در استان همدان فعالند. سال گذشته با حمل ۱۰ میلیون تن کالا ۹ درصد افزایش در میزان حمل و نقل ثبت شده است. میزان حمل بار طی ۵ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.
رودباری اضافه کرد: این میزان افزایش بارنامه نسبت به سال گذشته نشان‌دهنده خروج حمل و نقل جاده‌ای در استان همدان از رکود است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان عنوان کرد: اکنون ۱۹ هزار راننده در بخش حمل و نقل کالا در استان و ۳ هزار راننده شاغل در بخش حمل و نقل مسافر با ۵۲ شرکت حمل و نقل مسافر و حدود ۲۹ شرکت اتوبوسی در استان همدان در حال فعالیت هستند.
رودباری اظهار داشت: ۳۳۲ دستگاه اتوبوس و 1050 دستگاه مینی‌بوس در عرصه حمل و نقل جاده‌ای استان فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در استان همدان 5400 کیلومتر راه وجود دارد، اظهار داشت: از این مسافت ۸۵ درصد آن آزادراه است و 3/5 درصد از آزادراه‌های کشور در همدان قرار دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code