موضوعات
همدان

کارت بلیت رایگان اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان

نویسنده:
مدیر معاونت اتوبوسرانی و پایانه‌های مسافربری شهرداری همدان از توزیع کارت بلیت الکترونیکی اتوبوس به صورت رایگان در مدارس و دانشگاه‌های همدان خبر داد....
1396/06/15
مدیر معاونت اتوبوسرانی و پایانه‌های مسافربری شهرداری همدان از توزیع کارت بلیت الکترونیکی اتوبوس به صورت رایگان در مدارس و دانشگاه‌های همدان خبر داد.
سیدمحمد پوروخشوری در گفت‌وگو با فارس افزود: امسال هم مانند سال گذشته قصد داریم 3 هزار کارت بلیت الکترونیکی اتوبوس به صورت رایگان در مدارس کم‌برخوردار و برخی دانشگاه‌ها توزیع کنیم.  وی با بیان اینکه طبق استاندارد تعریف شده به ازای هر هزار نفر یک اتوبوس باید در شهر فعال باشد، گفت: با اقدامات صورت گرفته در زمینه بازسازی و نوسازی اتوبوس‌ها در همدان هم اکنون 220 اتوبوس فعال در شهر وجود دارد.
مدیر معاونت اتوبوسرانی و پایانه‌های مسافربری شهرداری همدان ادامه داد: اگر شهر همدان را 550 هزار نفر در نظر بگیریم باید 500 تا 500 دستگاه اتوبوس داشته باشیم، اما در حال حاضر 220 دستگاه اتوبوس در شهر همدان وجود دارد که نسبت به سرانه تقریبا نصف است.
وی بیان کرد: با توجه به حجم بالای قیمت اتوبوس امیدواریم کمک‌های دولتی و سازمان شهرداری انجام شود تا بتوانیم سالانه چند دستگاه اتوبوس اضافه کنیم و به استانداردها برسیم.  پوروخشوری با اشاره به هزینه بالای خرید اتوبوس‌ها افزود: در چند سال اخیر تعدادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شده است که امیدواریم این جریان تداوم داشته باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code