موضوعات
همدان

پارک خودرو مقابل اورژانس

نویسنده:
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان گفت: پارک خودروهای متفرقه مقابل پایگاه‌های اورژانس 115 مانعی برای نجات جان آسیب‌دیدگان است...
1396/07/19
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان گفت: پارک خودروهای متفرقه مقابل پایگاه‌های اورژانس 115 مانعی برای نجات جان آسیب‌دیدگان است.
«عباس اولیاسمیع» در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از رانندگانی که خودروهای خود را مقابل در پایگاه‌های اورژانس 115 پارک می‌کنند، اظهار کرد: پایگاه شهید مباشر در خیابان مهدیه و پایگاه واقع در خیابان پاستور از پایگاه‌هایی هستند که رانندگان بدون توجه به حساسیت آنها خودروهایشان را مقابل در آنها پارک می‌کنند.
وی تصریح کرد: پارک شدن خودرو مقابل این پایگاه‌ها در واقع مانعی برای خروج نیروهای امداد و نجات و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان چشم‌انتظار است.
اولیاسمیع گفت: زمانی که خودروی پارک شده سد راه خروج خودروهای پایگاه شود، ناچاریم نیروها را از پایگاه‌های دیگر و دورتر به محل حادثه اعزام کنیم که این امر نیز زمان رسیدن به محل حادثه را طولانی‌تر می‌کند.
این کارشناس ارشد فوریت پزشکی تصریح کرد: وقتی یک مخاطب با 115 تماس می‌گیرد، در مرکز کارشناسانی هستند که وضعیت اورژانسی ایجاد شده را بررسی می‌کنند و به آن پاسخ مناسب می‌دهند.
وی گفت: کارشناسان اقدامات اولیه را به فرد حاضر در صحنه می‌گویند تا برای مصدوم انجام دهد. آنها همچنین از تماس‌گیرنده آدرس محل و وضعیت فرد آسیب‌دیده را می‌پرسند و سپس کد عملیاتی را از نزدیک‌ترین محل به صحنه حادثه اعزام می‌کنند.
اولیاسمیع با بیان اینکه از لحظه خروج و حرکت از پایگاه دچار مشکل هستیم، بیان کرد: زمانی که مردم یک کد امدادی در حال حرکت با آلارم روشن و آژیر را می‌بینند، به آن توجه و در بیشتر موارد راه را برایش باز نمی‌کنند.
وی ادامه داد: راننده‌ها باید زمانی که خودروی اورژانس در حال حرکت را می‌بینند، به منتهی‌الیه سمت راست راه بروند تا خودروی امداد و نجات عبور کند.
اولیاسمیع گفت: گاهی در جاده‌ها برخی خودروها با آمبولانس کورس می‌گذارند تا به سرعت به آن برسند.
وی افزود: برخی مواقع نیز متخلفان پشت سر آمبولانس قرار می‌گیرند تا به سرعت همراه با آمبولانس از معبر بازشده عبور کنند.
اولیاسمیع با تأکید بر اینکه مردم باید فرهنگ برخورد با خودروهای امدادی را در خود ارتقا دهند، اظهار کرد: سبقت از آمبولانس، کورس با آن، در سایه آن قرار گرفتن و پارک خودرو در مقابل پایگاه‌های امدادی از رفتار‌های نادرستی است که باید برای رفع و اصلاح آنها اقدام شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code