موضوعات
همدان

همدان ماهانه 30 بار می لرزد

نویسنده:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: ماهانه به طور میانگین 25 تا 30 زلزله بالای یک و نیم ریشتر در استان رخ می دهد. علیمردان طالبی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: طبق مطالعات پهنه بندی انجام شده، جنوب استان همدان شامل شهرستان نهاوند در زلزله خیزترین نقطه قرار دارد....
1396/05/16
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: ماهانه به طور میانگین 25 تا 30 زلزله بالای یک و نیم ریشتر در استان رخ می دهد. علیمردان طالبی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: طبق مطالعات پهنه بندی انجام شده، جنوب استان همدان شامل شهرستان نهاوند در زلزله خیزترین نقطه قرار دارد.
وی توضیح داد: گسل اصلی زلزله از ترکیه وارد ایران شده و بعد از گذر از استان کردستان و کرمانشاه وارد شهرستان نهاوند و سپس بروجرد می شود. مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان بیان کرد: از گسل اصلی زلزله واقع در نهاوند چندین گسل فرعی نیز منشعب می شود که آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست.
طالبی با تاکید بر اینکه مدیریت بحران آمادگی کامل برای رویارویی با حوادث ناشی از زلزله را دارد گفت: در این راستا با توجه به زلزله خیز بودن نهاوند، این شهرستان   به 8 ناحیه تقسیم بندی و مسئولیت امدادرسانی به هر یک از نواحی به یکی از شهرستان‌ها محول شده است.
وی ادامه داد: 2 مانور بزرگ در شهرستان نهاوند برای آمادگی در برابر زلزله انجام شده و در این مانورها شهرستان‌های معین تمامی امکانات لازم از جمله آب، برق، گاز و تلفن را در اختیار مناطق زلزله زده نهاوند طبق ناحیه پیش بینی شده قرار دادند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان   یادآوری کرد: بزرگ‌ترین زلزله استان در سال‌جاری متعلق به شهرستان نهاوند با 4/7 ریشتر بود که در این زلزله به هیچ فردی آسیبی نرسید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code