موضوعات
همدان

همدان ؛ قهرمان کشتی آزاد در استان

نویسنده:
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی استان همدان با قهرمانی شهرستان همدان در سالن فردوسی این شهر پایان یافت.
1396/07/23
  به گزارش فارس در این دوره از مسابقات، همدان الف با 94 امتیاز قهرمان شد، نهاوند الف با 65 امتیاز عنوان دوم را تصاحب کرد و همدان ب با 63 امتیاز روی سکوی سومی تیمی ایستاد.  سعید گودرزی سرمربی سابق تیم ملی جوانان، غلام موذن سرمربی سابق تیم ملی پاکستان، سعید ابراهیمی مربی فعلی تیم ملی امید و رضا سامعی از مربیان با سابقه استان اعضای کمیته فنی این دوره از رقابت‌ها بودند.
مهم‌ترین نکته این دوره از مسابقات شکست جمال میرزایی دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی 2010 بود. شکستی که شاید او را برای همیشه از کشتی دور کند.  غیبت نفراتی مانند میثم مصطفی‌جوکار و مهران میرزایی هم اگرچه کیفیت مسابقات استانی را تحت‌تأثیر قرار داد، اما بیانگر این نکته مهم بود که فاصله جوانان فعلی کشتی استان همدان با قهرمانان زیاد است.  در 57 کیلوگرم میثم فیروزآبادی از نهاوند مثل چند سال گذشته فینالیست سبک‌وزن استانی بود و این بار به دلیل غیبت امین نوری از همدان، کار سختی برابر سعید انوری نداشت و با شکست 12 بر 2 برابر این حریف جوان همدانی عنوان قهرمانی را کسب کرد.  در 61 کیلوگرم علیرضا جعفری از همدان با برتری برابر علی سلگی از نهاوند قهرمان شد . در 65 کیلوگرم مرتضی فرزین‌فر از همدان با برتری برابر ابوالفضل چهاردولی عنوان قهرمانی را به دست آورد.  در 70 کیلوگرم یوسف کامرانی از همدان کار سختی برابر حسین قاسمی از بهار نداشت و با برتری برابر او بار دیگر رهسپار مسابقات قهرمانی کشور خواهد شد.  در وزن 74 کیلوگرم احسان مهاجرانی از تویسرکان توانست شاهین مهاجرانی از بهار را شکست دهد و قهرمان شود.
در وزن 79 کیلوگرم و با توجه به غیبت محمد عظیمی از ملایر، تمام نگاه‌ها به جمال خدابنده‌لو از همدان بود. اما عباس یزدانی از نهاوند مثل سال گذشته قهرمان شد و با برتری برابر فرزاد قهرمانی از اسدآباد در دیدار فینال دوباره راهی قهرمانی کشور خواهد شد.  در 86 کیلوگرم علیرضا کریمی از همدان، همشهری خود جواد مرادی را شکست داد و قهرمان شد. کریمی چند سالی است که برای موفقیت‌های بیشتر تلاش می‌کند و این بار باید خارج از استان بدرخشد.
در وزن 92 کیلوگرم هادی وفایی کار سختی نداشت و در فینال و در همان تایم اول رامین کریمی از نهاوند را برد و قهرمان شد.
در وزن 97 کیلوگرم اتفاق بزرگ مسابقات رقم خورد. مبارزه دانیال شریعتی با جمال میرزایی در تایم اول مساوی به اتمام رسید، اما در تایم دوم ورق برگشت و شریعتی با اتکا بر نیروی جوانی اجازه عرض اندم به میرزایی را نداد تا رقابت این 2 با نتیجه 7 بر 2 به سود شریعتی به پایان برسد.
در 125 کیلوگرم هم ابوالفضل بربط از همدان با برتری برابر باقر مرادی از بهار اول شد.تیم منتخب کشتی استان همدان آبان سال جاری در مسابقات قهرمانی کشور در لرستان حضور پیدا خواهد کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code