موضوعات
همدان

هزار مدرسه بدون دانش‌آموز

نویسنده:
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان اعلام کرد: هزار مدرسه بدون استفاده در استان همدان وجود دارد که از جمله دلایل آن مهاجرت روستانشینان به شهر است.
1396/05/22
فرزاد تیموری در گفت‌وگو با ایسنا، از وجود 3400 مدرسه در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد، 2400 مدرسه در حال استفاده بوده و هزار مدرسه بلااستفاده باقی‌مانده که از جمله دلایل آن مهاجرت روستانشینان به شهر است.
وی عنوان کرد: هر ساله شاهد افزایش بودجه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نسبت به سال قبل بوده‌ایم و این بیانگر در اولویت بودن مسأله آموزش و پرورش در استان است.
تیموری خاطرنشان کرد: از سال 91 بودجه‌ای برای استانداردسازی و ایمن‌سازی سیستم گرمایشی مدارس اختصاص می‌یابد و هر سال شاهد افزایش این بودجه هستیم. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان افزود: سال گذشته 10 میلیارد تومان برای حل مشکلات سیستم گرمایشی مدارس اختصاص یافت که 100 درصد آن تحقق یافت و منجر به حل بخش اعظمی از مشکل گرمایشی مدارس شد.
وی آماری از وضعیت سیستم گرمایشی کلاس‌های موجود در سطح استان ارائه داد و گفت: 70 درصد کلاس‌های استان با شوفاژ و پکیج، 28 درصد با بخاری‌های گازی استاندارد و 2 درصد با بخاری کاربراتوری نفتی گرم می‌شوند.
تیموری درباره بودجه تخریب و بازسازی مدارس غیرایمن در مدارس استان تصریح کرد: امسال مبلغ 13 میلیارد تومان برای استان همدان اختصاص یافته که از محل اعتبارات ملی تأمین می‌شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان از اختصاص بودجه 7/5 میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه‌های خیرین مدرسه‌ساز در سال‌جاری خبر داد و گفت: همدان از استان‌های پیشرو در امر مدرسه‌سازی است و در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان که از سال 77 برگزار می‌شود تاکنون خیرین بیش از هزار میلیارد تومان مشارکت داشته‌اند.
تیموری با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند با اطلاع‌رسانی موجب افزایش مشارکت‌های مردمی در امر مقدس مدرسه‌سازی شوند، اظهار کرد: 30 درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته شده که این رقم بالایی است و استان همدان نیز از مشارکت بالایی در این زمینه برخوردار است. وی بر نقش رسانه‌ها در جلب مشارکت‌های مردمی تأکید کرد و افزود: مدرسه‌سازی خیرین باعث گسترش فرهنگ نیکوکاری در جامعه می‌شود. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان با اشاره به جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان که بهار امسال برگزار شد، عنوان کرد: 27 میلیارد تومان تعهد خیرین برای مدرسه‌سازی در این جشنواره اخذ شد که تاکنون 60 درصد آن محقق شده است.
وی از همراهی بنیاد برکت در تکمیل 44 مدرسه در سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: از این تعداد، 25 مدرسه تاکنون افتتاح شده است، 9 مدرسه در هفته اول مهر افتتاح می‌شود و 10 مدرسه دیگر تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code