موضوعات
همدان

نهاوند؛ آماده گسترش مناسبات با سوردلوفسک روسیه

نویسنده:
فرماندار نهاوند گفت: نهاوند با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در حوزه‌های مختلف آماده همکاری و گسترش مناسبات با استان سوردلوفسک روسیه است.
1393/03/07
فرماندار نهاوند گفت: نهاوند با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در حوزه‌های مختلف آماده همکاری و گسترش مناسبات با استان سوردلوفسک روسیه است.به گزارش روابط عمومی فرمانداری نهاوند، «امامعلی عبدالملکی» در نشست سرمایه‌گذاران نهاوندی با هیأت تجاری کشور روسیه اظهار کرد: سفر هیأت تجاری روس به شهرستان نهاوند فرصت مناسب و بزرگی بود تا استعداد و ظرفیت بزرگ نهاوند در حوزه‌های مختلف به خارج از ایران معرفی و ارائه شود.وی وجود 62 میلیون تن ذخائر دولومیت در معادن شهرستان نهاوند که معادل 45 درصد ذخایر کشور است را فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری برای استحصال منیزیم از دولومیت عنوان کرد.
فرماندار نهاوند افزود: وجود ارزش افزوده بالای تولید منیزیم و تمایل بازارهای جهانی به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس برای خرید این محصول می‌تواند صنعت و تجارت پویا و سودآوری برای هر دو طرف باشد.وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ایران تنها تولیدکننده فروسیلیس در خاورمیانه است و با آگاهی از این موضوع که فقط 3 واحد فعال فروسیلیس در کشور وجود دارد سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند صنعت استان را متحول کند.عبدالملکی ادامه داد: 36 کارخانه و واحد تولید فرهورده‌های لبنیات در استان مستقر است که از این مجموعه 9کارخانه در شهرستان نهاوند واقع شده است.
وی گفت: برنامه‌ریزی مطلوب و تبادل نظر کارشناسان نهاوند و روس در مورد ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تقویت هر چه بهتر و بیشتر بخش کشاورزی و دامداری نهاوند می‌تواند محصولات تولیدی در بخش کشاورزی را فراوری کند.
فرماندار نهاوند افزود: نهاوند در حوزه کشاورزی برای گسترش روابط تجاری و همکاری سرمایه‌گذاری با طرف روسی خود توانمندی‌های زیادی دارد.وی گفت: تولید 48 هزار تن سیب، 31 هزار و 425 تن هلو، 5 هزار و 670 تن شلیل، 12 هزار و 407 تن گردو، 4 هزار و 80 تن زردآلو و 3 هزار و 807 تن گوجه سبز می‌تواند بخش اعظمی از نیاز روسیه به محصولات باغی را تأمین کند. عبدالملکی ، سفر هیأت بلندپایه اقتصادی و تجاری روسیه را  در همدان نشان‌دهنده تمایل تجار روسی به سرمایه‌گذاری در استان دانست و افزود: این سفر و نشست‌ها باید در راستای توسعه روابط و مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو استان بوده و با نتایج مطلوب همراه باشد.
دعوت همدان به نمایشگاه تکنولوژی‌های برتر خبر دیگر درزمینه سفر  هیأت تجاری روسیه به استان این که ، معاون نخست وزیر استان سوردولوفسک روسیه از همدان برای حضور در نمایشگاه تکنولوژی‌های برتری که در ماه جولای برگزار خواهد شد، دعوت کرد. « الکساندر پتروف» در دیدار هیأت تجاری استان سوردولوفسک روسیه با استاندار اظهار کرد: در مدت اقامت در همدان، مذاکرات خوب و سازنده‌ای بین طرفین صورت گرفت. وی تأکید کرد: در جریان ملاقات و بازدیدها، انسان‌ها و اشخاصی را یافتیم که با تمام وجود خواهان توسعه صنایع و معادن استان در حوزه‌های متالوژی، الکترونیک و برق، ساخت خطوط راه آهن  و سایر حوزه‌ها هستند. این مقام روسی گفت: مذاکرات خوبی نیز در حوزه ارتقای سطح پزشکی و سلامت در همدان، آموزش عالی، گیاهان دارویی و پارک‌های تکنولوژیک صورت گرفت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code