موضوعات
همدان

زندگی هندبالی دو قهرمان

نویسنده: علیرضا صفی‌زاده خبرنگار -همدان
مهدی خوش‌قدم عضو تیم ملی هندبال ساحلی ایران و سحر فرجی نایب‌رئیس هیات هندبال همدان یکی از زوج‌های جوان و ورزشی استان و کشور هستند که زندگی خوبی در کنار هم دارند....
1396/06/15
مهدی خوش‌قدم عضو تیم ملی هندبال ساحلی ایران و سحر فرجی نایب‌رئیس هیات هندبال همدان یکی از زوج‌های جوان و ورزشی استان و کشور هستند که زندگی خوبی در کنار هم دارند.
خوش‌قدم در سال85 بهترین ورزشکار استان همدان شد و چندین سال حضور در تیم ملی و کسب مقام‌های آسیایی و حضور در جام جهانی نوجوانان از دیگر افتخارات این ورزشکار استان است.
همسر وی، سحر فرجی، نیز سال‌ها در عرصه هندبال همدان فعالیت کرده و در حال حاضر نایب‌رئیس هیات و مربی هندبال همدان است.

شروع یک عشق
مهدی خوش‌قدم در خصوص نحوه آشنایی خود با فرجی می‌گوید: یکی از تیم‌های عراقی به دنبال بازیکن خانم بود و من سریع 2 بازیکن همدانی را به آن معرفی کردم که خانم فرجی یکی از آنها بود. این مساله باب آشنایی ما شد و به او علاقه‌مند شدم. بعد از چند ماه برای خواستگاری رفتم و خیلی سریع هم همه چیز جور شد و ازدواج کردیم. فکر می‌کنم ازدواج به من کمک کرد و تمرکزم بیشتر شد.
وی در خصوص قراردادهای هندبالیست‌های ایرانی و درآمد خود تصریح می‌کند: متاسفانه هیچ هندبالیستی در ایران از نظر مالی تامین نیست چون برخلاف فوتبالیست‌ها، مبلغ قرارداد بازیکنان این رشته بسیار اندک است و برای همین بیشتر بازیکنان ما در خارج کشور بازی می‌کنند. اما من از شرایط زندگی خود راضی هستم چراکه همسرم با وجود تمام مشکلات همواره در کنارم بوده است.  خوش‌قدم در خصوص اینکه برخی ورزشکاران معتقدند وقتی مجرد باشید شرایط بهتری دارید، می‌‌گوید: کسانی که اینطور فکر می‌کنند، ممکن است بگویند آزادی بیشتری دارند و مسئولیتی هم بر عهده‌شان نیست. اما به نظر من، در یک سنی می‌توانید با کسی که دوستش دارید ازدواج کنید و شاید بعد از گذشتن آن، این شانس را نداشته باشید. من در اوج کارم ازدواج کردم و خدا را شکر زندگی خوبی هم دارم.

ازدواج به وقت بی‌پولی
این ملی‌پوش تیم هندبال در خصوص امکانات خود در زمان ازدواج می‌گوید: زمانی که ازدواج کردم وضعیت متوسط رو به پایینی داشتم، اما می‌دانستم که در آینده خیلی چیزها را به دست خواهم آورد. تصمیم گرفتم که کسی کنارم باشد و بعد اینها را به دست بیاورم. خدا را شکر امروز کنار همسرم یک زندگی متوسط از نظر مالی و آرام دارم. وی درخصوص زندگی ورزشکاران حرفه‌ای تصریح می‌کند: یكی از مشكلات همیشگی ورزشكاران حرفه‌ای، زمان زیادی است كه باید برای ورزش بگذارند و طبیعتا به نسبت همین زمان هم مجبورند كمتر كنار خانواده خود باشند. البته نسبت به مردم عادی كه روزی حداقل 8 ساعت كار می‌كنند، ورزشكاران در طول روزهای عادی و حتی ماه، ساعات كمتری را خارج از خانه هستند و مشكل بزرگ آنها زمانی است كه باید به اردو بروند. اما چون همسر من خودش ورزشکار است، با این مشکل کنار آمده که باید از او به خاطر درکش و همدلی و حمایت خانواده‌هایمان تشکر کنم.

انتخاب پاس، اشتباه بزرگ
خوش‌قدم با اشاره به اشتباه‌های زندگی‌اش می‌گوید: تا اشتباه نباشد، تجربه به دست نمی‌آید. اما من فکر می‌کنم خیلی جاها می‌توانستم بهتر از این چیزی که هستم، باشم چون استعداد و جایگاهش را داشتم. یکی از اشتباهات ورزشی‌ام انتخاب تیم پاس در سال 94 بود چراکه به‌رغم پیشنهادهای خوبی که از تیم‌های پرقدرت کشور داشتم، به خاطر تعصب به شهرم، پاس را انتخاب کردم. اما آن سال، سال بدی برای من بود. متاسفانه دچار مصدومیت و چندین ماه خانه‌نشین شدم و از همه مهم‌تر اینکه بیشتر مبلغ قراردادم نیز در آن سال پرداخت نشد.
این ورزشکار تصریح می‌کند: رشته هندبال در همدان از کمترین امکانات هم محروم است. سال 94 تیم پاس در جدالی نابرابر با تیم‌های قدرتمند و متمولی مانند مس کرمان و سپاهان اصفهان بازی‌های خود را با نتایج نزدیک واگذار کرد و در نهایت توانستیم با تمام تلاش خود در لیگ بمانیم.  وی ادامه می‌دهد: ما سال سختی را پشت سر گذاشتیم و در بسیاری از مسابقات برای هزینه رفت‌ و آمد و اسکان با مشکل مواجه بودیم. حتی در برخی از مسابقات بازیکنان 2 شب را در اتوبوس گذراندند. این در حالی بود که رقبای ما بیش از یک میلیارد تومان برای تیم‌های خود هزینه کرده بودند و در خلال مسابقات نیز اردوی خارج از کشور برگزار کردند.

امسال در پتروشیمی
خوش‌قدم در خصوص تیم خود در فصل جدید لیگ برتر می‌گوید: سال گذشته همراه با پتروشیمی نایب‌قهرمان لیگ برتر شدم و احتمالا، با توجه به شرایط خوب این باشگاه، امسال را همراه این تیم در لیگ برتر باشم.
وی درخصوص سقف آرزوهای خود در هندبال می‌گوید: خدا را شکر امسال برای نخستین بار مقام سوم هندبال ساحلی آسیا را به دست آوردیم اما امیدوارم یک روز تیم ملی هندبال ایران به المپیک صعود کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code