موضوعات
همدان

دشمن می‌خواهد عاشورا را زیر سؤال ببرد

نویسنده:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: دشمن با تمام توان به دنبال زیر سؤال بردن قیام عاشورا و فرهنگ حسینی است.
1396/08/07
به گزارش مهر، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بیان فضایل پیاده‌روی اربعین پرداخت.
وی با بیان اینکه اگر امام حسن و امام حسین (ع) نبودند از اسلام نامی باقی نمانده بود، گفت: علم اسلام را اباعبدالله (ع) بلند کرد و عزاداری سالار شهیدان هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.
آیت‌الله طه‌محمدی اضافه کرد: از آنجا که همدان در مسیر زوار اربعین حسینی قرار گرفته است باید بهترین خدمات به آنها ارائه شود. امام جمعه همدان اربعین را اجتماع بزرگ شیعیان و مسلمانان دانست و گفت: دشمن با تمام توان به دنبال زیر سؤال بردن قیام عاشورا و فرهنگ حسینی است که باید نسبت به این دسیسه هوشیار بود. وی همچنین با اشاره به شکست عناصر داعش در منطقه گفت: داعش با هزاران وعده و پول‌های فراوان نتوانسته است جمعیتی را به اندازه جمعیتی که برای پیاده‌روی اربعین می‌روند جذب کند و این امر نشان می‌دهد که اربعین یک امر غیبی است. آیت‌الله طه‌محمدی در ادامه در خطبه‌های دوم نماز جمعه به بیان اهمیت پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: پدافند غیرعامل به این معناست که اگر دشمن خباثت و حماقت کرد کاری کنیم که هجمه و حمله او هیچ تأثیری نداشته باشد یا آن را به حداقل برسانیم. امام جمعه همدان اضافه کرد: ادارات و منابع حیاتی خود را باید طوری بسازیم که تلفات جانی و نیازمندی‌ها را به حداقل برسانیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code